Ухвала КААС про скасування розпорядження КМДА від 30.10.2006 р. № 1574.

 
 

Ухвала КААС про скасування розпорядження КМДА від 30.10.2006 р. № 1574.

Розпорядження № 1574 від 30.10.2006 року не пройшло державну реєстрацію у Міністерстві юстиції України.КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-16/08 Головуючий у суді І інстанції - Саприкіна І.В.
Суддя-доповідач Бистрик Г.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2008 року

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Бистрик Г.М., суддів Усенка В.Г., Попович О.В.,
при секретарі Шевчук О.М.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача - Київської міської державної адміністрації на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 06.03.2007 року по справі за адміністративним позовом Хотемського Віктора Андрійовича до Київської міської державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИЛА:

В січні 2007 року Хотемський В. А. звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Київської міської державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, а саме : Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 1574 від 30.10.2006 року.
Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 06.03.2007 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач - Київської міської державної адміністрації подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову та направити справу на новий розгляд.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи з'явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що 30.10.2006 року Київська міська державна адміністрація видала Розпорядження № 1574 від 30.10.2006 року, яким встановлено тарифи на оплату квартирної плати та плати за комунальні послуги.
Як вбачається з матеріалів справи, Розпорядження № 1574 від 30.10.2006 року не пройшло державну реєстрацію у Міністерстві юстиції України.Порядок набрання чинності нормативно-правовими які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, до яких в днесені місцеві державні адміністрації, визначено п. З Указу Президента України від 03.10.92 р. № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", відповідно до якого вказані нормативно-правові акти набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.
Пунктом 2 вищевказаного Указу визначено, що державна реєстрація провадиться в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Міністерство юстиції України та управління юстиції складають державні реєстри зареєстрованих ними нормативно-правових актів.
Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 р. N 731.
Положенням встановлено обов'язок міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю своєчасно подавати на державну реєстрацію нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, та не допускати випадків направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державну реєстрацію.
Згідно з п. 7 Положення нормативно-правовий акт подається на державну реєстрацію у п'ятиденний строк після його прийняття.
Пункт 16 Положення передбачає, що зміни і доповнення, внесені до правового акта підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому цим Положенням.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про скасування Розпорядження № 1574 від 30.10.2006 року як такого, що не відповідає вимогам чинного законодавства.
Колегія суддів враховує, що Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 1574 від 30.10.2006 року втратило чинність.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Київської міської державної адміністрації - залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 06.03.2007 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий судя – Бистрик Г.М.
Судді: Усенко В.Г., Попович О.М.


Создан 03 мая 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником