Щодо застосування мораторію банками України на задоволення вимог кредиторів

 

Щодо застосування мораторію банками України на задоволення вимог кредиторів

Національний банк України ЕЛЕКТРОННА ПОШТА №44-020/1357-2796 24.02.09Недолугі банкіри чи видатні розкрадачі депозитних коштів пенсіонерів.

ЕЛЕКТРОННА ПОШТА №44-020/1357-2796 24.02.09
Національний банк України. Департамент реорганізації та припинення діяльності банків.

Тимчасовому адміністратору ТОВ „Укрпромбанк” Майданюку О.Г.
Тимчасовому адміністратору АКБ „Національний кредит” Патрушеву Є.М.
Тимчасовому адміністратору ВАТ КБ „Причорномор’я” Шевцову Ю.О.
Тимчасовому адміністратору ВАТ КБ „Надра” Жуковській В.Б.
Тимчасовому адміністратору АКБ „Київ” Степаненку А.І.
Тимчасовому адміністратору ТОВ КБ „Західінкомбанк” Малютіній В.А.
Територіальним управлінням Національного банку України .

Щодо застосування мораторію на задоволення вимог кредиторів

До Національного банку України надходять численні звернення та скарги від громадян і юридичних осіб щодо відмови тимчасових адміністраторів банків у виплаті коштів за депозитними договорами, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, з посиланням на введений відповідною постановою Правління Національного банку України мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Такі пояснення, що надаються посадовими особами банків та тимчасовими адміністраторами, викликають масове незадоволення та обурення громадян діями Національного банку України, якого звинувачують у неотриманні своїх коштів.
Звертаємо увагу, що така позиція тимчасових адміністраторів не відповідає законодавству України, а саме Закону України „Про банки і банківську діяльність” (далі – Закон).
Статтею 2 Закону визначено, що мораторій - зупинення виконання банком майнових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про
введення мораторію.
Згідно із статтею 85 Закону мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку. Окремо звертаємо увагу, що цією статтею Закону прямо зазначено, що дія мораторію не поширюється на вимоги щодо виплати заробітної плати. При цьому не конкретизується ні час настання вимоги щодо цих виплат, ні особа кредитора.
Враховуючи вищевикладене, зазначаємо, що вимоги за депозитними договорами, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, не підпадають під дію мораторію і мають бути задоволені банками у встановлені договорами строки. Одночасно звертаємо увагу на те, що незадоволення банками вимог, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, може бути викликано лише недостатністю коштів на кореспондентському рахунку банку. При цьому всі заяви щодо повернення депозитів, строк виконання яких настав після введення тимчасової адміністрації, мають бути взяті на облік і задовольнятись за наявності коштів у порядку черговості.
Крім того, зважаючи на необхідність надання відповідей за зверненнями громадян та суб’єктів господарювання щодо порядку повернення депозитних вкладів, виплат пенсій та здійснення платежів клієнтів, просимо інформувати Національний банк України, у тому числі територіальні управління Національного банку України, про розпорядчі документи тимчасових адміністраторів, які регламентують порядок роботи з клієнтами та здійснення банківських операцій.

Заступник Голови П.М.Сенищ

Вик.Бородіна Є.Ю.
т. 256-02-22


Создан 04 мар 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником