Адміністративний позов про визнання недійсним розпорядження Солом’янської у м. Києві РДА.

 
 

Адміністративний позов про визнання недійсним розпорядження Солом’янської у м. Києві РДА.

Оскаржуване розпорядження від 21.04.2008 р. № 686 передбачає незаконну приватизацію КП "Світ" приєднанням до приватного товариства з подібною назвою.Солом'янський районний суд м. Києва
вул. Шутова, 1, м. Київ, 03113

Позивачі - трудовий колектив магазину "Ветеран", вул. Тупікова, буд. 3/1, у складі:

1. Акуленко Катерина Іванівна, вул. Я. Коласа, буд. 12, кв. 69, м. Київ, 03146, тел. 407-67-30
2. Алєйніченко Світлана Анатоліївна, бул. І. Лепсе, буд. 5-В, кв. 51, м. Київ, 03067, тел. 497-26-28
3. Вихристенко Наталія Іванівна, пр-т Повітрофлотсь-кий, буд. 55, кв. 52, м. Київ, 03151, тел. 245-97-84.
4. Джус Ольга Василівна, вул. ген. Наумова, буд. 23-А, кв. 171, м. Київ, 03164, тел. 259-55-09
5. Наустінова Тетяна Іванівна, вул. ген. Матикіна, буд. 11, кв. 21, с. Конча Заспа Київської обл., 03084, тел. 8-067-591-60-82
6. Іванова Світлана Юріївна, вул. Я. Коласа, буд. 6, кв. 381, м. Київ, 03148, тел. 274-23-10
7. Прокоф'єва Валентина Семенівна, вул. Р. Роллана, буд. 3, кв. 67, м. Київ, 03162, тел. 405-12-04
8. Харук Галина Іванівна, вул. Виборзька, буд 59/67, кв. 54, м. Київ, 03067, тел. 453-46-05
9. Цікаловський Ігор Вікторович, вул. Мілютенка, буд. 12-А, кв. 24, м. Київ, 02156, тел. 456-22-27
10. Шуляк Надія Іванівна, пров. Добросусідський, буд. 15, м. Київ, 03138, тел. 275-73-26

Представник позивачів: Куля Віктор Іванович,
вул. Боткіна, 4, кв. 18, м. Київ, 03055, тел. 457-40-72

Відповідач:
Солом'янська районна у м. Києві державна адміністрація, Повітрофлотський проспект, 41, м. Київ, 03020


13 жовтня 2008 р.

Адміністративний позов
про визнання недійсним розпорядження Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації від 21.04.2008 р. № 686


Оскаржуване розпорядження Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 21.04.2008 р. № 686 «Про укладання договору оренди цілісного майнового комплексу плодоовочевої бази Комунального підприємства «СВІТ» Солом’янського району м. Києва» передбачає незаконну приватизацію Комунального підприємства «Світ» шляхом приєднання до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ПЛЮС» та повторно порушує права трудового колективу структурного підрозділу КП «СВІТ» – магазину «Ветеран».

1. Зміст позовних вимог:

1. Визнати невідповідним законодавству та скасувати розпорядження Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 21.04.2008 р. № 686 «Про укладання договору оренди цілісного майнового комплексу плодоовочевої бази Комунального підприємства «СВІТ» Солом’янського району м. Києва» в частині, що стосується реорганізації КП «СВІТ» шляхом приєднання до приватного Товариства з обмеженою відповідальністю «СВІТ ПЛЮС», визнання цього товариства правонаступником вказаного комунального підприємства та переукладання договору оренди нежилого приміщення за адресою вул. Генерала Тупікова, 3/1, в якому розміщений магазин «Ветеран» (п. 2, 3, 4 розпорядження).
2. Зобов’язати Солом’янську районну у м. Києві державну адміністрацію заборонити директору КП «СВІТ» будь-які дії, направлені на виконання п. 3 цього розпорядження, та відмінити вже видані ним накази на виконання зазначеного розпорядження.
3. Зобов’язати Солом’янську районну у м. Києві державну адміністрацію заборонити Комунальному підприємству «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду» Солом’янської районної у м. Києві ради переукладати договір оренди нежитлового приміщення за адресою вул. Генерала Тупікова, 3/1 з ТОВ «СВІТ ПЛЮС», у якому знаходиться магазин "Ветеран", та видати розпорядження про використання зазначеного приміщення за попереднім призначенням.

2. Виклад обставин, якими учасники спільного позову обґрунтовують свої вимоги

На протязі тривалого часу посадові особи Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації намагалися і продовжують по даний час незаконними розпорядженнями ліквідувати структурний підрозділ КП «СВІТ» – магазин «Ветеран», що призводило і призводить до порушення прав і законних інтересів позивачів – трудового колективу цього магазину.

Так, всупереч вимогам ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" Солом'янська районна у м. Києві державна адміністрація розпорядженням від 22.03.2006 р. № 385, яке не було належним чином оприлюднене, зобов'язала орендодавця – Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Солом'янського району м. Києва надати в орендне користування Товариству з обмеженою відповідальністю "Пенат" зазначене приміщення, яке до того використовувалося Комунальним підприємством "Світ" Солом'янського району м. Києва для здійснення торговельної діяльності соціального спрямування структурним підрозділом магазин "Ветеран". Проте магазин "Ветеран" продовжував працювати, як структурний підрозділ КП "Світ" до вересня 2006 р., а працівники магазину отримували зарплату саме на цьому підприємстві, в той час, коли ТОВ "Пенат" нібито вже було орендатором приміщення.

Не повідомивши трудовий колектив структурного підрозділу магазин "Ветеран" КП "Світ" про ініціативу щодо оренди майна ТОВ "Пенат", орендодавець та райдержадміністрація вже двічі порушили вимоги п. 2 ст. 7 ЗУ "Про оренду державного та комунального майна", яким передбачений обов'язок у триденний термін повідомити про це трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.

Оскільки трудовий колектив структурного підрозділу відповідно до п. 3 ст. 7 зазначеного Закону мав право протягом 15 днів після отримання повідомлення про наявність заяви щодо оренди спірного приміщення прийняти рішення про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, відсутність повідомлення порушила права трудового колективу, а також інших орендарів, визначених у ст. 6 того ж Закону.

В результаті тривалої боротьби трудового колективу магазину «Ветеран» шляхом подачі скарг до РДА та КМДА райдержадміністрація була вимушена визнати недійсними низку своїх розпоряджень та відновити функціонування магазину, як структурного підрозділу КП «СВІТ». Звільнені працівники були знову прийняті на роботу.

Однак, 21.04.2008 р. Солом'янська районна у м. Києві державна адміністрація оскаржуваним розпорядженням № 686 «Про укладання договору оренди цілісного майнового комплексу плодоовочевої бази Комунального підприємства «СВІТ» Солом’янського району м. Києва» знову порушила ті ж та ряд інших положень законодавства, зокрема ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та Закон України «Про приватизацію державного майна».

Пункт 2 оскаржуваного рішення про реорганізацію КП «СВІТ» шляхом приєднання до ТОВ «СВІТ ПЛЮС» з визнанням останнього правонаступником комунального підприємства по суті є прихованою формою приватизації комунального майна, не передбаченою ЗУ «Про приватизацію державного майна». Відповідно до частини четвертої ст. 3 зазначеного Закону відчуження майна, що є у комунальній власності, регулюється положеннями цього Закону, інших законів з питань приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування. Закон встановлює конкурсні засади приватизації майна шляхом викупу з проведенням конкурсу відповідно до ст. 19 цього Закону. Однак, у даному випадку відповідач допустив порушення норм закону, розпорядившись приєднати підприємство комунальної власності з усім його майном до приватного товариства без прийняття рішення про приватизацію, без проведення конкурсу чи аукціону, без викупу.

Оскаржуване розпорядження, відповідно до норм КАС України, викладених у ст. 162 цього Кодексу, підлягає скасуванню та повороту виконання, причому суд може зобов’язати відповідача вчинити певні дії, утриматися від вчинення певних дій тощо, на що й спрямовані викладені вище позовні вимоги.

Відповідно до частини другої ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного вище
прошу:

1. Прийняти цю позовну заяву до судового розгляду.
2. Постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії розпорядження Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 21.04.2008 р. № 686 «Про укладання договору оренди цілісного майнового комплексу плодоовочевої бази Комунального підприємства «СВІТ» Солом’янського району м. Києва».
2. Постановою суду задовольнити позовні вимоги учасників спільного позову у повному обсязі.

Додатки:

1. Копії довіреностей працівників трудового колективу (10 довіреностей).
2. Копія оскаржуваного розпорядження.
3. Квитанція про сплату державного мита.
4. Копія цього позову для відповідача.


Представник позивачів - Куля В.І.


Создан 17 окт 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником