Адміністративний позов Кличка В.В. до Київської міської ради та її секретаря про незаконність рішень

 
 

Адміністративний позов Кличка В.В. до Київської міської ради та її секретаря про незаконність рішень

Аналіз фактичних обставин справи та наданих по ній документів дають усі підстави стверджувати, що чергове пленарне засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року було проведено з кричуще грубими порушеннями норм Регламенту.До Шевченківського районного суду м. Києва

позивача: Кличка Віталія Володимировича
01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки,
буд. 24, кв. 8, тел. (044) 492-80-04
за позовом до відповідачів:
Київської міської ради
01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36
тел. (044) 254 11 90

заступника міського голови – секретаря
Київської міської ради
Довгого Олеся Станіславовича
01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36
тел. (044) 278 19 30

по цивільній справі № 2а-1656/07
(суддя пані Ігнатченко Н.В.)

про визнання протиправними та недійсними
рішень чергового пленарного засідання V
сесії V скликання Київської міської ради від
01 жовтня 2007 року


ДОПОВНЕННЯ ДО РАНІШЕ ПОДАНОЇ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
(додаткові фактичні та правові підстави заявленого позову)

В провадженні суду знаходиться справа за позовом Кличка Віталія Володимировича до Київської міської ради та до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Довгого Олеся Станіславовича про визнання недійсними рішень чергового пленарного засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року.

Відповідно до ст. 51 КАСУ позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
Відповідно до ст. 137 КАСУ позивач може змінити позовні вимоги протягом всього часу судового розгляду, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
При розгляді цієї справи та при прийнятті по ній рішення, звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Аналіз фактичних обставин справи та наданих по ній документів дають усі підстави стверджувати, що чергове пленарне засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року було проведено з кричуще грубими порушеннями практично всіх без виключення норм Регламенту, затвердженого рішенням Київради від 14.06.2006 року № 14/14, без будь-якої попередньої до нього підготовки та з такими ж грубими порушеннями щодо організації та процедури проведення самого пленарного засідання, порушення процедури голосування, встановлених законом прав депутатів, компетенції органів та посадових осіб ради, порядку розгляду та прийняття рішень, офіційного оприлюднення рішень тощо.
Не зважаючи на наші неодноразові клопотання, ігноруючи вимоги суду, відповідачі по суті категорично відмовляються надати необхідні для судового розгляду документи. Так, до цього часу відповідачами не надано жодного необхідного додатку до будь-якого розглянутого сесією та проголосованого рішення з питань землекористування, жодного протоколу Президії міськради, жодного протоколу Секретаріату ради, жодного протоколу профільної Постійної комісії ради (з питань екології, з питань земельних відносин, з питань містобудування та архітектури, з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики, з питань власності тощо).
Відмова відповідачів у справі надати протоколи поіменної реєстрації депутатів на цьому пленарному засіданні та протоколи голосування з кожного питання, що голосувалося на цій сесії, свідчить про те, що таких документів просто не існує, оскільки, як вже вказувалося, сесія проведена в порушення вимог закону та регламенту Київміськради за відсутності необхідної кількості депутатів ради, з безумовним порушенням кворуму і результати таких голосувань відповідачами були сфабриковані.
Відмова відповідачів надати такі документи свідчить також про те, що вони просто бояться їх оприлюднити, оскільки тоді буде дуже легко довести ще одну безумовну фальсифікацію. У будь-якому випадку закон не звільняє відповідачів від обов‘язку документально довести наявність необхідного кворуму при проведенні пленарного засідання.
До цього часу відповідачами не надано жодного передбаченого чинним законодавством додатку до кожного із розглянутих та проголосованих рішень з питань землекористування.
У той же час надана відповідачами документарна інформація носить неповний, дозований та вибірковий характер, оскільки суду надана тільки невелика частина рішень, що були розглянуті та проголосовані 01.10.2007 року з посиланням на те, що саме тільки вони після закінчення цієї скандальної сесії були начебто згодом «схвалені та підписані Київським міським головою». Під такий «гарнір» поданий і відповідний «соус» - повністю вихолощена та сфальсифікована «стенограма» сесії.
При цьому робиться недолуга спроба не надати, приховати та втаємничити саме ті сотні рішень, відповідно до яких були роздані, точніше розкрадені на підставних фізичних та юридичних осіб тисячі гектарів заповідної київської землі.

Зазначу тільки, що на цій сесії незаконно, при відсутності належного кворуму, без проектів рішень та будь-яких додатків до них було роздано 36 ділянок у Голосіївському районі (всі під шифрами), 68 ділянок у Св‘ятошинському районі (всі під шифрами), 286 ділянок у Деснянському районі (всі під шифрами), 31 ділянка у Солом‘янському районі (всі під шифрами).
За офіційними даними Постійної комісії Київміськради з питань екологічної політики при цьому були відсутні будь-які матеріали до 473 питань землекористування.
Незаконно безоплатно було роздано понад 1400 га землі тільки фіктивно створеним кооперативам «Житлобуд», «Житлодар», «Житлосервіс», «Забудовник», «Залізничник», «Котміст», «Медтехнік», «Механізатор», «Містобудівник», «Освітянин», «Приладобудівник», «Соцбудівництво», «Тарасівець», «Текстильник», «Технолог», «Транспортник», «Харчомашовець» та іншим у заповідних зонах Києва – Феофанії, Пирогово, Голосіїво, Жуковому острові, Св‘ятошинському та Пуща-Водицькому лісництвах тощо.
За фактом незаконної зміни цільового призначення сільськогосподарських земель та земель лісів (незаконного вилучення земель лісового фонду) грубо порушено чинне законодавство України.

При цьому можна стверджувати, що при підготовці до цього сесійного засідання та при самому його проведенні не було дотримано практично жодної норми Регламенту Київської міської ради.

1. ПОРУШЕННЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СЕСІЙНОГО ЗАСІДАННЯ

1. Відповідно до п. 3.2. ст. 3 Регламенту забезпечення дотримання Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні Київради.
Контроль за дотриманням Регламенту покладається на відповідну комісію Київради.
2. Відповідно до п.п. 19.2, 19.3 ст. 19 Регламенту (скликання сесії Київради та її пленарних засідань) сесії Київради скликаються Київським міським головою.
3. Відповідно до п.п.19.8, 19.7 ст. 19 Регламенту рішення про скликання сесії Київради доводиться до відома депутатів Київради і населення міста Києва не пізніше, ніж за 10 днів до першого засідання Київради із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Київради.
Пленарні засідання сесії Київради проводяться не рідше одного
разу на місяць, як правило, в останній четвер місяця. Рішення про пленарне засідання доводиться до відома депутатів Київради і населення міста Києва не пізніше, ніж за 10 днів до цього засідання Київради.
У цьому зв‘язку звертаю увагу на те, що відповідачами по справі надано розпорядження Київського міського голови № 572 від 12 жовтня 2007 року, яким проведення третього пленарного засідання V сесії V скликання Київської міської ради визначено на 01 жовтня 2007 року заднім числом, що безумовно свідчить про те, що вказане засідання всупереч чинному на той час розпорядженню від 09.07.07 р. «Про затвердження календарного плану проведення V сесії V скликання Київради» було призначено несподівано для депутатів та громадськості

таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у наступному:
- сесія скликана не Київським міським головою;
- рішення про скликання сесії не доведено до депутатів і населення в установлений строк;
- день проведення сесії суперечить вимогам Регламенту;
- розпорядження про визначення дати проведення сесії 01.10.2007 р. визначено заднім числом – 12.10.2007 року;
- сесія не проведена Київським міським головою, а надана відповідачами стенограма у цій частині є сфальсифікованою

2. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ, ІГНОРУВАННЯ ПОВНОВАЖЕННЯМИ ТА НЕВИКОНАННЯ ВИМОГ ЗАКОНУ ОРГАНАМИ ТА ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ КИЇВРАДИ

1. Відповідно до п.11.2. ст. 11 Регламенту органами та посадовими особами Київради є:
1) постійні комісії Київради;
2) тимчасові контрольні комісії Київради;
3) заступник міського голови - секретар Київради;
4) Президія Київради;
5) секретаріат Київради;
виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація)
та його посадові особи.
2. Відповідно до п. 13.2. ст.13 Регламенту заступник міського голови - секретар Київради:
1) організовує підготовку сесій Київради та її пленарних засідань, питань, що вносяться на розгляд Київради;
2) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради до виконавців і
населення, організовує контроль за їх виконанням;
3) за дорученням Київського міського голови координує діяльність
постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяє організації виконання
їх рекомендацій;
4) сприяє депутатам Київради у здійсненні їхніх повноважень;
6) забезпечує зберігання офіційних документів Київради та забезпечує
доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку, в тому
числі до електронних носіїв, на яких зафіксована інформація про проведення пленарних засідань Київради;
6) відає внутрішнім розпорядком роботи Київради;
7) за посадою очолює секретаріат Київради;
9) повідомляє депутатам Київради і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Київради та її пленарних засідань, питання, які передбачається внести на розгляд Київради;

3. Відповідно до ст. 14 Президія Київради є дорадчим органом, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з усіх питань, які передбачається внести на розгляд ради. Президія діє на основі Положення про неї, її рішення носять рекомендаційний характер.
Відповідно до ст. 15 Регламенту Секретаріат Київради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне матеріально-технічне забезпечення діяльності Київради, її органів, депутатів, депутатських груп та фракцій. Секретар за посадою очолює заступник міського голови - секретар Київради. Секретаріат Київради діє згідно з Положенням про нього.
4. Відповідно до п. 16.5. ст.16 Регламенту постійні комісії Київради є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, розробляють проекти рішень та готують висновки з цих питань.
Відповідно до п. 18.3. ст. 18 Регламенту (організація роботи Київради) план роботи на наступний рік затверджується на пленарному засіданні Київради на початку року і в десятиденний строк доводиться до
відома всіх депутатів Київради, виконавчих органів, зацікавлених організацій
і посадових осіб.
На основі плану роботи Київради Президія та секретаріат Київради
розробляють плани підготовки та проекти порядків денних чергових пленарних засідань Київради.
Відповідно до п. 18.7. ст. 18 Регламенту плани роботи постійних комісій Київради складаються на поточний рік та на поточний сесійний період і затверджуються на засіданні постійних комісій Київради.
Відповідно до п.п. 18.8., 18.9 ст. 18 Регламенту зведений план роботи постійних комісій Київради надається кожному депутату Київради.

таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у наступному:
- заступник міського голови – секретар Київради не організував належно підготовку сесії;
- дорадчий орган Київради – її Президія не готувала узгоджених пропозицій і рекомендацій з усіх питань, які вносилися на розгляд ради;
- дорадчий орган Київради – її Президія не розробляла план підготовки до сесійного засідання та не затверджувала в установленому порядку порядок денний сесійного засідання;
- Секретаріат міськради не розробляв план підготовки до сесійного засідання та не затверджував в установленому порядку порядок денний сесійного засідання;
- Президією та Секретаріатом міськради не був розроблений та затверджений план роботи Київміськради на 2007 рік;
- оскільки до цього часу відповідачами не надано жодного протоколу засідань Президії та Секретаріату міськради – Президія та Секретаріат не приймали попередньо будь-яких рішень чи рекомендацій напередодні сесійного засідання;
- Президією та Секретаріатом не розроблявся та не надавався депутатам та членам постійних комісій зведений план роботи постійних комісій на поточний (2007 рік) та на поточний сесійний період

У той же час, при абсолютній відсутності будь-якої передбаченої Регламентом документарної підготовки до проведення цього сесійного засідання, підготовка до нього окремими посадовими особами ради на користь заінтересованих третіх осіб не тільки велася, але й проводилася на подив вкрай ударними темпами. Так, тільки 06.07.2007 р. співвідповідачем по справі, Заступником Київського міського голови – секретарем Київради було підписано 7 рішень – Згод на розроблення документації із землеустрою по Голосіївському району м. Києва лжекооперативам «Житлосервіс», «Житлобуд», «Житловий Рай», «Текстильник», «Медтехнік», «Харчомашовець», «Освітянин», всього на 588,914 га у заповідній лісовій зоні, при цьому відповідні клопотання були подані 04.07.07 р., позитивний висновок комісії Київради з питань земельних відносин датований 05.07.2007 р.
Членами таких «житлових кооперативів» в один день стали сотні київських студентів, які за грошову винагороду надали зацікавленим особам свої паспортні дані (пояснення (на 20 арк.);

У цьому зв‘язку звертаю увагу також і на наступне.
На запити представника позивача Постійна комісія Київської міської ради з питань екологічної політики листом від 29.01.2008 року № 29/288-37 повідомила, що Комісії не було попередньо надано для погодження всі проекти рішень з усіма необхідними додатками до них, що були проголосовані на пленарному засіданні від 01.10.2007 року та які мають безпосереднє відношення до компетенції та повноважень Комісії (вилучення територій визначених для збереження та розвитку Програмою зеленої зони м. Києва до 2010 року та Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затвердженої рішенням Київради від 19.07.2005 року № 19.07.05 р. №806/3381.
При цьому точна кількість проектів рішень, до яких екологічна комісія не надавала своїх висновків, не встановлена. У зв’язку з відсутністю проектів рішень, є неможливим визначення кількості питань, які стосуються компетенції екологічної комісії (передбачають зменшення територій зелених насаджень загального користування та внесення змін до Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, затвердженої рішенням Київради від 19.07.2005 року № 19.07.05 р. №806/3381.
В розданих депутатам, членам комісії документах напередодні голосування були відсутні матеріали майже до 473 питань землекористування.
За власною ініціативою постійна комісія розглянула лише 35 проектів рішень, які були включені для розгляду на засіданні 01.10. 07 р. та які Комісією були відхилені. Проекти рішень, з яких у Комісії були зауваження, не були з цими зауваженнями поставлені на голосування, що є порушенням норм п. 20.5 ст. 20 Регламенту.
На розгляд пленарного засідання не було винесено жодного проекту рішення, завізованого головою та секретарем Комісії.
У зв’язку із порушенням норм чинного законодавства та Регламенту Комісією 12.10.2007 року за № 29/288-494 було направлено звернення на ім`я прокурора м. Києва щодо грубих порушень під час голосування, при цьому Комісія окремо відзначила факт відсутності 286 проектів рішень щодо відведення земельних ділянок громадянам у Деснянському районі м. Києва.
1. Ненадання проектів рішень на погодження Комісії є порушенням норм Положення про постійні комісії Київської міської ради V скликання, затвердженого рішенням Київської міськради від 08.11.2007 р. № 1158/3991 та Положення про постійні комісії Київради, затвердженого рішенням Київради від 27.03.2003 р. №325/485 (діяло до вступу в силу нового положення).
2. Ненадання проектів рішень на погодження комісії є порушенням норм п.п. 20.6-20.9 с. 20 Регламенту.
3. Не включення зауважень Комісії до окремих проектів рішень та не оприлюднення їх під час пленарного засідання є порушенням п.20.5 Регламенту.
Як вбачається із наданої цією Постійною комісією узагальненої Таблиці рішень Київради, які були прийняті з порушенням природоохоронного законодавства на пленарному засіданні 1 жовтня 2007 року і, зокрема з порушенням рішення Київради від 19.07.05 р. № 806/3381 (Концепція формування зелених насаджень в центральній частині міста Києва), до вказаної профільної Постійної комісій Київради з питань екологічної політики не надавалися будь-які матеріали (проекти рішень, всі необхідні додатки до них) з усіх питань, які були незаконно проголосовані та яким незаконно у власність чи у постійне користування були передані земельні ділянки у межах м. Києва загальною площею 1445,8101 га (додається до цієї заяви, арк.14 Таблиці).
При цьому:
1. при передачі землі житловим кооперативам у Голосіївському районі міста «Котміст» (66,39 га), «Механізатор» (106,91), «Соцбудівництво» (90,54 га), «Житлосервіс» (51,18 га), «Житлодар» (99,74 га), «Транспортник» (121,47 га), «Медтехнік» (79,54 га), «Залізничник» (98,04 га), «Житлобуд» (86,63га), «Харчомашовець» (105,46 га), «Технолог» (103,73 га) було незаконно змінене цільове призначення сільськогосподарських земель під землі малоповерхової житлової забудови. Незаконно при цьому були внесені зміни до Програми розвитку земельної зони міста, Генерального плану, Схеми планування південної частини Голосіївського району (п.п. 1-8, 10-12)
2. рішення про передачу 10,77 га землі садовому товариству «Пуща-Водиця», окрім наведеного, пов‘язано також із незаконним вилученням землі із лісового фонду (п.9)
3. з тих же причин незаконно передана у Оболонському районі міста земля площею 16,44 га ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» (п.13).
4. з тих же причини незаконно надана земля площею 4,83 га ТОВ «Урал» у Печерському районі (п.14);
5. з тих же причин незаконно надана земля площею 66,14 га для будівництва житлових, котеджних, офісних та торгово-розважальних комплексів ВАТ «Київрибгосп» у Голосіївському районі (п.15);
6. з тих же причин незаконно виділена земельна ділянка площею 43,52 га ТОВ «Галерна затока» у Голосіївському районі м. Києва (стор. 8 Таблиці);
7. з тих же причин незаконно виділена земельна ділянка, у тому числі і за фактом незаконного вилучення із земель лісового фонду (Св‘ятошинське лісництво), для будівництва в районі вул. Михайла Чалого (загальна площа 6,5 га, по 0,10 га на 65 підставних фізичних осіб, що були приховані за кодами 583/3417,568/3402,603/3437 і т.д. (п.18, а.10 Таблиці);
З грубим порушенням Генплану міста та незаконною зміною цільового призначення землі ( переведення земель с/г призначення під багатоповерхову забудову, виведення територій зелених насаджень загального користування до територій забудови, у тому числі багатоповерховими будинками та спорудами, без попереднього надання Комісії проектів рішень, необхідних до них додатків тощо) були також прийняті рішення про передачу земельних ділянок загальною площею 326,0216 га (розділ Таблиці «Зміни до Генплану та цільового призначення землі», а.14-16), а саме:
1. про передачу житловому кооперативу «Приладобудівник» земельної ділянки площею 77,64 га У Деснянському районі м. Києва;
2. про передачу ТОВ «Центр-Інвест» земельної ділянки площею 1,09 га у Солом‘янському районі м. Києва;
3. про передачу житловому кооперативу «Освітянин» земельної ділянки площею 92,42 га у Голосіївському районі м. Києва;
4. про передачу кооперативу «Текстильник» земельної ділянки площею 90,02 га у Голосіївському районі м. Києва;
5. про передачу кооперативу «Забудовник» земельної ділянки площею 95,79 га у Деснянському районі м. Києва;
6. про передачу кооперативу «Тарасівець» земельної ділянки площею 42,98 га у Голосіївському районі м. Києва;
7. про зміну цільового призначення з спортивно-досугового на будівництво ТОВ «Явір – Плюс» на земельній ділянці площею 7,1616 у Оболонському районі м. Києва (біля затоки Собаче гирло).
Окрім того, з другої Таблиці, що надана позивачу Постійною комісією Київради вбачається, що перед розглядом інших питань землекористування (більш ніж 50 питань) щодо надання сесією земельних ділянок загальною площею 352,5106 га, Постійній комісії будь-які документи взагалі для розгляду не надавалися (пп.3-5, 11-14, 16-33,38 і т.д.), або по ним не надавалися необхідні документи (п.34 т.і), або комісія взагалі такі питання відхилила чи надала власний письмовий негативний висновок (п.п. 1-2,6-9,15,34,35,36,3738), додається до цієї заяви.
Насамкінець, у цій частині зазначу, що одразу ж після проведення цієї сесії, 12.10.2007 року (вих. № 29/288-494) голова Постійної комісії Київради звернувся до заступника генерального прокурора – прокурора м. Києва із заявою про порушення на пленарному засіданні сесії Київради 01.10.2007 року під час розгляду питань відведення земельних ділянок за рахунок територій, які визначені Програмою розвитку зеленої зони та Концепцією формування зелених насаджень в центральній частині міста, в якій вказав, що до порядку денного цього пленарного засідання було включено проекти рішень Київради стосовно відведення земельних ділянок, підготовлених з порушенням пп.5,6,7,12 рішення Київради від 19.07.2005 року №806/3381 «Про затвердження Програми розвитку зеленої зони м. Києва до 2020 року та Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста» та без погодження з постійною комісією Київради з питань екологічної політики, на яку покладено контроль за виконанням зазначеного рішення Київради.
Без погодження з постійною комісією були прийняті рішення з питань:
1. Розділ «Надання» :
п.8 (ВАТ «Київрибгосп», Голосіївський район, Д 2845),
п.10 (ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс», Оболонський район, Д -2592);
п. 11 (ТОВ «Галерна Затока», Голосіївський район, Д 2843);
п.12. (ТОВ «Енергоресурс-Україна», Дарницький район, Д2705;
п.21 (ТОВ «Лібра», Шевченківський район, Д3132);
п.26 (ВАТ «Асфальтобетонний завод АБ «Столичний», Голосіївський район, А 6294);
п.27(ВАТ «Асфальтобетонний завод АБ «Столичний», Голосіївський район, А 6293);
п. 40 (гр.. Кулинич, Шевченківський район, Д 2758);
п. 51 (ПП «Райдуга», Дніпровський район, А 8223).
2. Розділ «Громадяни», незаконно розглянуті питання (без проектів рішень, додатків, висновків тощо):
п. 3 (рішення щодо передачі громадянам земельних ділянок у Дарницькому районі,
А 9394, А 9407 і т.д.);
п. 7 (рішення щодо передачі громадянам земельних ділянок у Голосіївському районі,
А 9751 і т.д.);
п. 14. (рішення щодо передачі громадянам земельних ділянок у Святошинському районі,
всього 67 рішень).
3. З грубими порушеннями прийняті також рішення по розділу «Надання»: п.8,9,26; по розділу «Ведення садівництва» - п.34.
4. Комісія вважає, що з відсутніх у її розпорядженні матеріалів значна частина передбачає вилучення територій з Програми розвитку зеленої зони м. Києва, а саме: Розділ «Надання»:
п. 42 (ТОВ «Мак», Святошинський район, Д 2836);
п. 50 (землі Пуща-Водицького лісництва, Д3131);
п. 52 (землі острова Жуків у Голосіївському районі, Д 3040);
п. 70 (землі острова Труханова у Дніпровському районі, А 8941) і т.д.
5. У розділі «Громадяни» без проектів рішень незаконно виділено 286 земельних ділянок у Деснянському районі м. Києва.

таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- не наданні попередньо профільним Постійним комісіям
Київради для відповідного аналізу та погодження проектів рішень, що були незаконно розглянуті та проголосовані;
- не наданні попередньо профільним Постійним комісіям
Київради для відповідного аналізу та погодження необхідних додатків до проектів рішень, що були незаконно розглянуті та проголосовані;
- відсутності будь-яких матеріалів до 473 рішень з питань
землекористування;
- розгляді сесією та незаконне голосування питань
землекористування, які були відхилені на засіданні Постійної комісії або по яким був наданий негативний висновок;
- жоден проект рішення не був завізований Головою та секретарем Постійної комісії:
- грубе порушення норм Положення про постійні комісії
Київміськради;
- незаконній зміні цільового призначення земель
сільськогосподарського призначення під землі житлової забудови;
- незаконному вилученню земель лісового фонду;
- незаконному виведенню територій зелених насаджень загального користування киян до територій забудови;
- незаконних змінах до Програми розвитку земельної зони
міста, Генерального плану м. Києва, Концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, Схем планування окремих частин міста, зокрема Голосіївського району м. Києва;
- незаконній безоплатній передачі без будь-яких проектів
рішень землі житловим кооперативам у Голосіївському районі міста: «Котміст» (66,39 га), «Механізатор» (106,91), «Соцбудівництво» (90,54 га), «Житлосервіс» (51,18 га), «Житлодар» (99,74 га), «Транспортник» (121,47 га), «Медтехнік» (79,54 га), «Залізничник» (98,04 га), «Житлобуд» (86,63га), «Харчомашовець» (105,46 га), «Технолог» (103,73 га) тощо з незаконною зміною цільового призначення сільськогосподарських земель під землі житлової забудови;
- незаконного вилучення без будь-яких проектів рішень
територій з Програми розвитку зеленої зони м. Києва, зокрема
безоплатне надання великих земельних ділянок у
Св‘ятошинському, Пуща-Водицькому лісництвах, на острові
Жуків у Голосіївському районі, на острові Труханов у
Дніпровському районі тощо;
- незаконному безоплатному наданню земельних ділянок
фізичним особам – студентам (тільки у Деснянському районі м. Києва – 286 земельних ділянок);
- втаємничене шифрування рішень по безоплатній передачі земельних ділянок під шифрами та кодами
5. Відповідно до п. 20.2, 20.3. ст. 20 Регламенту (підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні Київради) усі проекти рішень подаються на реєстрацію до управління організаційної роботи секретаріату Київради у двох екземплярах у паперовому та в електронному вигляді.
При цьому проект рішення має містити:
- назву документа;
- преамбулу з посиланням на відповідні законодавчі та нормативні акти
із зазначенням номерів статей, частин, пунктів та підпунктів;
- додатки (якщо вони є);
- рішення Київради про внесення змін чи доповнень до рішень Київради
подаються до управління організаційної роботи суб'єктами подання у вигляді
порівняльних таблиць з викладенням тексту рішення (його структурних
частин), який підлягає зміні чи доповненню;
- назву суб'єкта подання, його підпис. Якщо суб'єктом подання є
виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація), то
проект рішення Київради підписує Київський міський голова, який очолює
виконавчий орган Київради (Київську міську державну адміністрацію), або його заступники відповідно до розподілу функціональних обов'язків;
- пояснювальну записку з обгрунтуванням необхідності прийняття
рішення;
- у випадку внесення проекту рішення Київради, що передбачає
матеріальні чи інші витрати міського бюджету, мають додаватись фінансово-
економічне обгрунтування та пропозиції щодо джерел покриття цих витрат;
- службову адресу та контактні телефони розробників проекту рішення
та осіб, відповідальних за його супроводження.
Відповідно до п. 20.4 ст. 20 Регламенту за відсутності зазначеної в п. 20.3. інформації працівник управління організаційної роботи секретаріату Київради усно пояснює суб'єкту подання зауваження до проекту рішення та повертає проект рішення суб'єкту подання на доопрацювання.
6. Відповідно до Регламенту (п.п. 20.7. – 20.10 ) постійні комісії Київради в строк не більше трьох тижнів розглядають проект рішення, за результатами розгляду проекту рішення профільна постійна
комісія Київради у разі його підтримання направляє завізований головою та
секретарем постійної комісії проект рішення до управління правового
забезпечення секретаріату Київради, яка протягом п'яти робочих днів з дня надходження проекту рішення візує проект рішення чи його відхиляє. |
7. Відповідно до п. 20.11. ст. 20 Регламенту опрацьований відповідно до вимог Регламенту проект рішення, завізований головою і секретарем
Профільної постійної комісії Київради та управлінням правового забезпечення секретаріату Київради, не
пізніше ніж за 13 днів до пленарного засідання Київради передається постійною комісією до управління організаційної роботи для формування порядку денного пленарного засіданні. Не пізніше ніж у дводенний строк після проведення засідання Президії Київради проекти рішень та матеріали для розгляду на пленарному засіданні Київради передаються депутатам Київради. Проекти рішень, завірені печаткою секретаріату Київради, направляються у депутатські групи ї фракції.
Контрольний примірник проекту порядку денного пленарного засідання Київради, завірений підписом заступника міського голови – секретаря Київради та відповідні проекти рішень Київради, завірені печаткою секретаріату Київради, направляються у депутатські групи і фракції.
8. Відповідно до п. 20.12. ст. 20 Регламенту проект рішення Київради має бути поданий та оформлений відповідно до Регламенту Київради.
Відповідно до ст. 21 Регламенту (внесення питань до порядку денного пленарного засідання) Київради засідання Президії Київради, на якому розглядається порядок денний чергового пленарного засідання Київради, проводиться не пізніше ніж за 8 днів до самого пленарного засідання Київради. Членам Президії Київради повідомляють про час і місце засідання Президії Київради не пізніше ніж за 3 дні. На засіданні Президії Київради члени Президії заслуховують
пропозиції до проекту порядку денного чергового пленарного засідання
Київради, розглядають проекти рішень та висновки щодо них постійних
комісій Київради та управління правового забезпечення секретаріату
Київради, формують проект порядку денного пленарного засідання Київради
та розглядають пропозиції щодо порядку денного пленарного засідання
Київради,
У порядку денному пленарного засідання Київради визначаються
доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого питання (п. 21.6 ст. 21 Регламенту).

таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- не наданні попередньо у двох екземплярах у паперовому та електронному вигляді усіх проектів рішень на реєстрацію до Секретаріату Київради (управління організаційної роботи) з усіма зазначеними у Регламенті необхідними даними;
- не наданні проектів всіх рішень профільним Постійним комісіям у строк не пізніше, ніж за три тижні до пленарного засідання;
- не наданні Секретаріату Київради у свою чергу за вже вказаних причин у строк не пізніше ніж за 13 днів до пленарного засідання завізованих головою і секретарем постійних комісій проектів рішень;
- не наданні депутатам не пізніше ніж у дводенний строк після проведення засідання Президії Київради всіх проектів рішень, що завірені печаткою Секретаріату;
- не підписанні контрольного проекту порядку денного пленарного засідання, завіреного заступником міського голови – секретарем ради;
- не направлення всіх проектів рішень, що завірені печаткою Секретаріату, у депутатські групи і фракції;
- не проведення засідання Президії Київради щодо розгляду порядку денного пленарного засідання у строк не пізніше ніж за 8 днів до засідання;
- не визначення у порядку денному пленарного засідання доповідачів і співдоповідачів з кожного окремого питання

3. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ
ДЕПУТАТІВ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ НАЯВНОСТІ КВОРУМУ

Відповідно до ст. 11 Регламенту Київрада складається з 120 депутатів.
Відповідно до ст. 22 Регламенту пленарне засідання Київради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів Київради від загального складу Київради.
Головуючий на пленарному засіданні перед початком розгляду питань порядку денного підтверджує правомочність пленарного засідання Київради, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання Київради.
Депутат Київради зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях Київради. За пропозицією головуючого або депутата Київради, підтриманою
не менш як однією третиною депутатів Київради, під час засідання може
проводитися поіменна реєстрація за процедурою поіменного голосування, в
тому числі шляхом опитування.
Засвідчення особи депутата Київради із видачею йому картки для
роботи з системою "РАДА-КИЇВ" проводиться біля столу
для реєстрації при пред'явленні посвідчення. Поіменна реєстрація депутатів Київради проводиться в залі засідань.
Пленарне засідання Київради починається з повідомлення
головуючого на засіданні Київради про кількість присутніх депутатів
Київради згідно з реєстрацією або інформацією системи "РАДА" або
лічильної комісії (п. 23.1 Регламенту).

З наданої відповідачами стенограми пленарного засідання вбачається, що поіменне голосування депутатів проводилося 01.10.2007 року о 10 год.21 хв. (стор. 2, абзац 5), о 10 год. 24 хв. (стор. 3, абз. 3), об 11 год. 21 хв. (стор. 17, абз. 13), о 14 год. 48 хв. (стор. 68, абз. 3).
До цього часу протоколи поіменного голосування як при реєстрації депутатів, так і при голосуванні окремих питань з порядку денного, відповідачами не надані
таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- відсутності кворуму під час проведення пленарного засідання;
- не проведенні поіменного голосування, в т.ч. шляхом опитування, не зважаючи на вимоги більш ніж третини присутніх на сесії депутатів;
- порушення порядку засвідчення особи депутата;
- відсутність протоколу пленарного засідання (не наданий суду до цього часу)
- відсутності протоколів поіменної реєстрації депутатів

4. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ СЕСІЙНОГО
ЗАСІДАННЯ ТА ПРИЙНЯТТІ НА НЬОМУ РІШЕНЬ

1. Відповідно до п. 23.2. Регламенту після підтвердження головуючим правомочності пленарного засідання Київради затверджується порядок денний пленарного засідання, запропонований Президією Київради.
Проект порядку денного пленарного засідання Київради, сформований відповідно до вимог цього Регламенту, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів від загальної кількості депутатів Київради (п. 23.4.).
Після затвердження порядку денного пленарного засідання
Київради відводиться час для оголошення депутатських запитів, заяв,
оголошень, відповідей на депутатські запити, прийняття рішень Київради
щодо депутатських запитів.
Оголошення депутатських запитів, заяв, оголошень та відповідей на депутатські запити проводить головуючий на пленарному засіданні Київради (п.23.5.).
За наявності вимоги депутата - автора запиту (яка має бути подана в письмовій формі до секретаріату Київради не пізніше ніж за два дні до пленарного засідання Київради), головуючий зобов'язаний зачитати відповідь на депутатський запит.
2. Відповідно до п. 23.6. головуючий на пленарному засіданні Київради:
- відкриває, закриває та неупереджено веде пленарне засідання;
- виносить на обговорення проекти рішень Київради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення; інформує про матеріали, що надійшли на адресу Київради;
- оголошує списки осіб, які записалися на виступи;
- надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
- створює рівні можливості депутатам Київради для участі в обговоренні
питань;
- ставить питання на голосування, оголошує його результати;
- забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні

23.10. Київрада проводить свої пленарні засідання, як правило, в |останній четвер місяця з 10 до 18 години.
3. Відповідно до п. 23.11 Регламенту у будь-який час депутат Київради може звернутися з однією із нижченаведених пропозицій щодо порядку роботи пленарного засідання
- про перерву у пленарному засіданні Київради, перенесення чи відміну
пленарного засідання Київради;
- про перехід до розгляду наступного питання порядку денного;
- про завершення обговорення питання порядку денного;
- про послідовність розгляду внесених проектів рішень Київради до
порядку денного пленарного засідання Київради;
- про повторне винесення проекту рішення Київради затвердженого
порядку денного на розгляд постійної комісії Київради або виконавчого
органу Київради;
- іншими пропозиціями.
Пропозиції депутатів ставляться на голосування.
Відповідно до п. 23.12. при обговоренні одного питання депутат Київради має право взяти слово двічі. Це обмеження не стосується доповідача з цього питання. Головуючий надає слово для виступів у порядку черги або попереднього запису.
4. Статтею 24 врегульований порядок голосування на пленарному засіданні Київради, яке проводиться за допомогою системи "РАДА" в таких режимах:
- поіменне голосування, коли системою проводиться фіксація
результатів голосування кожного депутата Київради;
- таємне голосування (картки вставлені в пульти боком для таємного
голосування), коли система підраховує тільки загальний результат
голосування і немає змоги ідентифікувати голос кожного депутата Київради.
Голосування без застосування системи „РАДА" проводиться шляхом підняття (не підняття) депутатами руки.
Кількість голосів „ЗА", „ПРОТИ", „УТРИМУЮСЬ" підраховує обрана депутатами лічильна комісія, яка формується з представників різних депутатських груп та фракцій, або уповноважені представники депутатських груп та фракцій до моменту обрання лічильної комісії.
Голосування на пленарних засіданнях Київради без застосування системи „РАДА" проводиться:
- відкрите - шляхом підняття (не підняття) депутатами руки;
- поіменне - шляхом опитування;
- таємне - шляхом подачі бюлетенів.
Результати голосування висвічуються на табло та оголошуються головуючим на пленарному засіданні Київради,
5. Голосування на пленарних засіданнях Київради здійснюється
депутатами Київради особисто. Рішення Київради, прийняті з порушенням цієї процедури вважаються нечинними.
Відповідно до п. 24.4. при виникненні у будь-якого депутата Київради сумнівів щодо дотримання вимог Регламенту при прийнятті конкретного рішення він може поставити перед головуючим питання про поіменну реєстрацію депутатів, присутніх на пленарному засіданні Київради, в тому числі шляхом опитування. Головуючий зобов'язаний поставити цю пропозицію на голосування.
Рішення Київради, при прийнятті якого не дотримано вимог особистого голосування депутатів Київради, вважається нечинним з моменту встановлення факту зарахування голосу відсутнього на пленарному засіданні депутата(ів) Київради при голосуванні за це рішення Київради. По цьому рішенню проводиться переголосування.
Таємне голосування обов'язково проводиться,
якщо за нього проголосувало не менше однієї третини депутатів від
загального складу Київради (п. 24.6).
Відповідно до п. 24.10. Регламенту на вимогу не менше однієї третини депутатів Київради у всіх випадках, окрім виборів посадових осіб, проводиться поіменне голосування.
Результати поіменного голосування доводяться до загального відома депутатів на пленарному засіданні сесії Київради,
6. Відповідно до п. 24.14 рішення Київради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання Київради.
7. Статтею 25 Регламенту встановлений порядок розгляду та прийняття рішень на пленарному засіданні Київради.
Відповідно до п. 25.1. рішення Київради з будь - якого питання приймається на її пленарному засіданні після його обговорення. Рішення Київради може прийматися без подальшого обговорення на
пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не заперечує на пленарному засіданні проти цього.
Винесенню питання на розгляд пленарного засідання Київради передує його підготовка у відповідних комісіях Київради.
Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань Київради або у відведеному для таємного голосування місці біля зали для засідань.
8. Відповідно до п. 25.2. Регламенту розгляд проектів рішень на пленарних засіданнях Київради з обговоренням включає в себе;
- обговорення і схвалення проекту рішення;
- обговорення і схвалення основних положень проекту рішення Київради
та прийняття рішення за основу (перше читання);
- обговорення і схвалення конкретних пунктів проекту рішення Київради
постатейно та в цілому (друге читання).
Відповідно до п. 25.7. Регламенту рішення Київради вважається прийнятим, якщо на пленарному засіданні за нього проголосувало більше половини від загального складу депутатів Київради (61 голос).
9. Відповідно до статті 27 Регламенту головуючий на пленарному засіданні Київради зобов'язаний:
- дотримуватись цього Регламенту і забезпечувати його дотримання
всіма учасниками пленарного засідання, дотримуватися порядку денного;
- забезпечувати дотримання прав депутатів на пленарному засіданні;
- фіксувати всі пропозиції, які надійшли в ході засідання, та ставити їх
на голосування, оголошувати результати голосування;
- заслуховувати (зачитувати) та ставити на голосування поза чергою
пропозиції депутатів щодо ходу та організації засідання, в тому числі і власні
пропозиції. Головуючий на пленарному засіданні перед початком розгляду питань порядку денного підтверджує правомочність пленарного засідання Київради, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання Київради.
Депутат Київради зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях Київради. За пропозицією головуючого або депутата Київради, підтриманою
не менш як однією третиною депутатів Київради, під час засідання може
проводитися поіменна реєстрація за процедурою поіменного голосування, в
тому числі шляхом опитування.
Засвідчення особи депутата Київради із видачею йому картки для
роботи з системою "РАДА-КИЇВ" проводиться біля столу
для реєстрації при пред'явленні посвідчення. Поіменна реєстрація депутатів Київради проводиться в залі засідань.
Пленарне засідання Київради починається з повідомлення
головуючого на засіданні Київради про кількість присутніх депутатів
Київради згідно з реєстрацією або інформацією системи "РАДА" або
лічильної комісії (п. 23.1 Регламенту).
таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- не повідомлення головуючим повної назви кожного проекту рішення (розгляд зашифрованих проектів рішень);
- не повідомлення головуючим про матеріали, що додані до кожного проекту рішення (розгляд зашифрованих проектів рішень);
- порушення порядку та процедури поіменного голосування (відсутність до цього часу даних про депутатів, що були зареєстровані системою «РАДА», у тому числі – відсутність протоколу пленарного засідання);
- порушення вимоги щодо голосування депутатами особисто;
- відмова головуючого у голосуванні без застосування системи «РАДА» - відкритим голосуванням (шляхом підняття руки), поіменним (шляхом опитування) чи таємним (шляхом подачі бюлетенів);
- порушення вимоги про те, що рішення Київради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання Київради;
- порушення вимоги Регламенту щодо прийняття кожного рішення тільки після процедури його обговорення

5. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ НАДАНИХ ЗАКОНОМ ПРАВ ДЕПУТАТІВ

1. Відповідно до п.п. 5.1,5.2. ст. 5 Регламенту депутат Київради є повноважним і рівноправним членом Київради - представницького органу місцевого самоврядування.
Депутат Київради відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення реальної участі у діяльності Київради та її органів.
Депутат Київради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях Київради та її органів, до складу яких він входить. Депутат Київради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
2. Відповідно до п. 5.3. ст. 3 Регламенту депутат Київради має право:…
4) пропонувати питання до розгляду їх Київрадою та її органами;
5) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань
Київради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;
6) вносити на розгляд Київради та її органів пропозиції з питань,
пов'язаних з його депутатською діяльністю;
7) вносити на розгляд Київради та її органів проекти рішень з. питань, що
належать до їх відання, поправки до них;
8) порушувати питання про недовіру міському голові, розпуск органів,
утворених Київрадою, та звільнення посадових осіб місцевого
самоврядування;
10) брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачами,
співвідповідачам, головуючому на засіданні;
11) вимагати повторного голосування у випадках виявлення порушень правил голосування та помилок автоматизованої системи, виявлення у підрахунку голосів депутатів, відсутніх в залі засідань на момент голосування;
12) вимагати внесення своїх пропозицій на голосування;
13) виступати з обгрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів
голосування, давати довідки;
14) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань Київради та її органів до їх опублікування;
15) оголошувати на засіданнях Київради та її органів тексти звернень,
запитів, запитань, заяв, пропозицій як власних, так і громадян та їх
об'єднань;
16) передавати головуючому тексти свого невиголошеного виступу,
пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до
протоколу засідання Київради або її органу, в якому він бере участь;
19) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку;
3. Відповідно до п.п. 6.2.3. та 6.2.5. ст. 6 Регламенту депутатські
групи та фракції Київради мають право на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Київради з кожного питання порядку денного сесії Київради та на виступ свого представника після припинення обговорення питання на пленарних засіданнях Київради, якщо таке питання розглядається з ініціативи депутатської групи або фракції Київради. Відповідно до п. 7.1. ст. 7 Регламенту депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата Київради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності,
розташованих на території м. Києва, здійснити певні дії, вжити заходів чи
дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
4. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, до яких звернувся депутат Київради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніше ніж через місяць.
5. Як вказано у п. 7.2. ст. 7 Регламенту депутатський запит - це підтримана Київрадою вимога депутата Київради до посадових осіб Київради і її органів, Київського міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території міста Києва, а також до заступників голови виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), голів виконавчих органів районних у м. Києві рад
(районних у місті Києві державних адміністрацій), їх заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які належать до відання Київради Порядок розгляду депутатського запиту:
1) депутатський запит може бути внесений депутатом Київради або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні Київради у письмовій чи усній формі;
2) депутатський запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання Київради;
6) за результатами розгляду відповіді на депутатський запит Київрада приймає відповідне рішення.
Всі депутатські запити, оголошені на пленарному засіданні Київради, реєструються та зберігаються у секретаріаті Київради з позначкою про дату оголошення та результати їх голосування.
Секретаріат Київради доводить текст запиту до відповідного органу чи посадової особи, до яких його звернуто.
Відповідно до п.п.10.1. та 10.3, 10.4. ст. 10 Регламенту Київрада та її органи забезпечують необхідні умови для ефективного здійснення депутатами, депутатськими групами та фракціями Київради їх повноважень.
Київрада забезпечує депутатів, депутатські групи та фракції Київради своїми офіційними виданнями та інформаційними матеріалами, організовує допомогу з правових питань, надає можливість ознайомитись з рішеннями Київради, розпорядженнями виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та розпорядженнями Київського міського голови.

таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- відмові головуючого у повторному голосуванні за фактом виявлення порушень правил голосування;
- відмові головуючого у повторному голосуванні за фактом виявлення у підрахунку голосів депутатів, що були відсутні в залі засідань на момент голосування;
- грубому ігноруванні вимоги про внесення пропозицій на голосування;
- позбавленні можливості своєчасного ознайомлення зі стенограмою засідання;
- позбавленні можливості ознайомлення з протоколом пленарного засідання (не наданий до цього часу);
- позбавленні права на гарантований виступ кожного депутата на пленарному засіданні з кожного питання порядку денного;
- позбавленні права на гарантований виступ представника кожної депутатської групи чи фракції після припинення обговорення кожного питання порядку денного;
- не виконання вимоги щодо обов‘язкового розгляду депутатського запиту та депутатського звернення та надання відповіді у 10-денний строк;
- відмові включити депутатський запит до порядку денного пленарного засідання;
- невиконання вимоги депутата щодо ознайомлення його з усіма офіційними документами пленарного засідання


6. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОФОРМЛЕННЯ ТА ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРИЙНЯТИХ РІШЕНЬ
1. Відповідно до статті 29 Регламенту (оформлення рішень Київради. Протокол та стенограма пленарного засідання Київради)
на пленарному засіданні Київради працівники секретаріату Київради, які забезпечують роботу відповідних постійних комісій Київради, фіксують усі зауваження до проектів рішень Київради, що озвучені і проголосовані на пленарному засіданні сесії Київради п.29.1.).
2. Після прийняття рішення Київрадою відповідна постійна комісія
Київради у десятиденний строк після пленарного засідання сесії Київради
опрацьовує рішення відповідно до зауважень та змін, які були прийняті на
пленарному засіданні сесії Київради та зафіксовані у стенограмі, і подає їх до
управління організаційної роботи секретаріату Київради для візування
заступником Київського міського голови - секретарем Київради та підпису
Київським міським головою.
3. Рішення Київради для підпису Київським міським головою готується на номерному бланку рішення Київради і подається до управління організаційної роботи секретаріату Київради.
На зворотному боці останньої сторінки рішення Київради друкуються дані про візування рішення Київради, а саме: посада, прізвище та ініціали керівника, який завізував рішення Київради.
4. Рішення Київради візують:
- заступник міського голови - секретар Київради;
- керуючий справами;
- голова або за відсутності голови заступник або секретар відповідної
постійної комісії Київради;
- начальник управління організаційної роботи секретаріату Київради;
- начальник управління правового забезпечення секретаріату Київради;
- літредактор.
5. Начальник управління організаційної роботи секретаріату Київради не пізніше, ніж через 25 днів після пленарного засідання сесії Київради передає рішення Київради, оформлені та завізовані заступником міського голови - секретарем Київради головами, заступниками або секретарями відповідних постійних комісій Київради, начальником управління правового забезпечення секретаріату Київради, на підпис Київському міському голові.
6. Заступник міського голови - секретар Київради підписує додатки до рішення Київради (п. 29.2.).
7. Після пленарного засідання сесії Київради управління
організаційної роботи секретаріату Київради в семиденний строк готує
протокол та стенограму пленарного засідання сесії Київради, яку підписують
головуючий на пленарному засіданні Київради (Київський міський голова,
заступник міського голови - секретар Київради або депутат Київради -
головуючий на пленарному засіданні), а також протокол голосування (29.3).
8. Після підписання рішення Київради Київським міським головою
начальник управління організаційної роботи секретаріату Київради згідно з
протоколом голосування на пленарному засіданні Київради присвоює
рішенню Київради номер (п.29.4.).
9. Оригінали рішень Київради, протоколи голосувань на пленарних
засіданнях, протоколи, фонограми та стенограми пленарних засідань сесій
Київради, дані про хід голосування та поіменна реєстрація (електронна
система "Рада"), протоколи засідань Президії Київради зберігаються в
управлінні організаційної роботи секретаріату Київради. (п.29.5).
Протокол і стенограма пленарного засідання Київради є
офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і
прийняття рішення Київрадою. Ці документи надаються депутатам Київради
управлінням організаційної роботи секретаріату Київради за їх письмовим
зверненням.
Протокол і стенограма пленарного засідання Київради, результати всіх голосувань розміщуються на офіційному сайті Київради не пізніше, ніж через 14 днів після пленарного засідання сесії Київради (
Поіменні результати голосування розміщуються на офіційному сайті за окремим рішенням Київради (п.29.6.).
10. Засідання Київради протоколюються управлінням організаційної
роботи секретаріату Київради. У протоколі фіксуються:
1) дата, час проведення засідання Київради, тривалість перерви;
2) прізвище та ініціали головуючого на засіданні Київради та прізвища
та ініціали присутніх депутатів (список присутніх на пленарному засіданні
сесії Київради депутатів оформлюється як додаток до протоколу);
прізвище та ініціали відсутніх депутатів Київради із зазначенням
причини, з якої вони відсутні (додаток до протоколу);
3) прізвища та ініціали присутніх на засіданні Київради представників
виконавчих органів або інших посадових осіб, якщо вони зобов'язані взяти в
ньому участь;
4) питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого
рішення), а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення;
6) назви і редакції документів, розповсюджених управлінням
організаційної роботи секретаріату Київради серед депутатів Київради на
засіданні Київради;
7) перелік рішень та результати виборів посадових осіб Київради;
8) заяви, щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу
(як додатки до протоколу);
9) ухвали щодо дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони
були вжиті;
10) запити та запитання депутатів Київради та відповіді на них (як
додатки до протоколу);
11) повідомлення (як додатки до протоколу);
12) повні результати голосування з прийнятих рішень Київради, в тому
числі поіменних голосувань (як додатки до протоколу);
13) протокольні доручення (як додатки до протоколу п.29.7).
11. Засідання Київради стенографується (фонограма пленарного
засідання Київради записується системою "Рада")- Ведення стенограми та
розшифровку здійснює управління організаційної роботи секретаріату
Київради. Стенограма має повністю і точно відображати хід обговорень та
містити інформацію про день, місце і час проведення засідання, порядок
денний засідання Київради, прізвище головуючого на засіданні. Стенограма
пленарного засідання Київради оформлюється в семиденний строк із дня
закінчення пленарного засідання Київради (п. 29.8).
Запис пленарного засідання Київради записується на магнітну стрічку, яка зберігається в управлінні організаційної роботи секретаріату Київради на строк повноваження Київради.
Кожен аркуш стенограми підписує із зазначенням прізвища і дати особа, яка відповідає за її оформлення, а саму стенограму підписує заступник міського голови - секретар Київради. Крім того, дві друковані копії результатів поіменного голосування (п. 29.9).
12. Управління організаційної роботи секретаріату Київради веде справу засідання, яка включає:
- протокол засідання;
- стенограму засідання;
- результати реєстрацій та голосувань;
- проекти документів з додатками, які розглядалися на засіданні;
- інші матеріали, які поширено управлінням організаційної роботи
секретаріату Київради серед депутатів у зв'язку з розглядом питань на
даному засіданні;
- заяви, запити, звернення.

13. Відповідно до ст. 30 Регламенту (набрання чинності рішеннями Київради) рішення Київради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинене Київським міським головою, про що він письмово повідомляє секретаріат Київради, депутатські групи та фракції Київради, з обов'язковою реєстрацією, і внесене на повторний розгляд Київради із обгрунтуванням зауважень. Київрада зобов'язана на черговому пленарному засіданні повторно розглянути рішення.
Якщо рішення Київради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття не зупинено Київським міським головою, то Київський міський голова зобов'язаний його підписати у встановлений Регламентом Київради строк (30 днів з моменту прийняття такого рішення).
Якщо Київрада відхилила зауваження Київського міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами голосів депутатів Київради від загального складу Київради, воно набирає чинності.
Відповідно до п. 30.2. Регламенту рішення Київради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Київрадою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
14. Рішення Київради не нормативно-правового характеру та рішення індивідуальної дії набирають чинності з моменту їх прийняття.
Офіційне оприлюднення рішень Київради покладається на секретаріат.
Контроль за офіційним оприлюдненням рішень Київради покладається на заступника міського голови - секретаря Київради.
15. Усі підписані Київським міським головою рішення, прийняті на
черговому пленарному засіданні Київради, в десятиденний строк з дня підписання секретаріат Київради надає у постійні комісії в електронному вигляді для ознайомлення депутатів (п.30.3).
Депутати Київради можуть замовити та отримати завірені печаткою,,
секретаріату копії рішень Київради в управлінні організаційної роботи!
секретаріату Київради
16. У двомісячний строк після закриття чергової сесії депутати
Київради отримують підготовлені секретаріатом Київради збірки рішень Київради, які були прийняті за період роботи сесії Київради (п.30.4.).
Відповідно до п. 2.3. Регламенту рішення Київради розміщуються на офіційному WЕВ - порталі Київради протягом 30 днів з моменту їх прийняття,
Офіційне оприлюднення рішень Київради та висвітлення її діяльності через засоби масової інформації покладається на секретаріат Київради.
таким чином, порушення положень Регламенту проявилося у:
- порушені вимоги щодо виготовлення прийнятих рішень на номерних бланках;
- порушені вимоги щодо обов‘язкового попереднього візування рішень вказаними у Регламенті посадовими особами перед подачею на підпис міському голові;
- порушені вимоги щодо обов‘язкового підписання всіх додатків рішень секретарем міськради (додатків немає взагалі);
- порушені вимоги щодо підписання рішень міським головою;
- порушені вимоги щодо виготовлення протоколу та стенограми засідання, а також протоколу голосування у 7-денний строк після дня засідання;
- порушені вимоги щодо офіційного оприлюднення (на офіційному сайті Київради) протоколу, стенограми пленарного засідання, результатів всіх голосувань, поіменного результату голосування протягом 14 днів після засідання;
- порушені вимоги щодо оформлення стенограми засідання в 7-денний строк, підписання її секретарем міськради, підписання кожного її аркуша із зазначенням прізвища посадової особи і дати підписання;
- порушені вимоги щодо ведення справи засідання управлінням організаційної роботи секретаріату Київради з зазначенням встановлених Регламентом даних;
- у зв‘язку з відсутністю даних про зупинення рішення Київським міським головою у 5-денний строк з моменту його прийняття та з обов‘язковим повідомленням про це Секретаріату, всіх депутатських груп та фракцій -порушення вимоги щодо обов‘язковості підписання рішень протягом 30-ти днів з дня їх прийняття;
- не виконання заступником міського голови – секретарем Київради вимог щодо особистої відповідальності за офіційне оприлюднення рішень Київради;
- не виконання вимоги щодо направлення Секретаріатом в 10-денний строк всіх підписаних міським головою рішень у Постійні комісії;
- невиконання вимог щодо надання всім депутатам всіх прийнятих на сесії рішень;
- невиконання вимоги щодо офіційного оприлюднення рішень Київради протягом 30 днів з моменту їх прийняття

7. ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ ВІДПОВІДАЧАМИ ПРИ РОЗГЛЯДІ ДЕПУТАТСЬКИХ ЗВЕРНЕНЬ, ЗАПИТІВ ТА ОФІЦІЙНИХ ЗАЯВ ДЕПУТАТСЬКОЇ ГРУПИ

У цій частині зазначу, що депутатською фракцією Блоку Віталія Кличка за фактом незаконності проведення цього пленарного засідання та протиправності прийнятих на ньому рішень було направлено ряд депутатських запитів та звернень щодо отримання офіційних документів пленарного засідання, а саме:
- 11.10.2007 заступнику Київського міського голови – секретарю Київської міської ради Довгому О.С. з вимогою терміново надати належно завірені копії стенограми, протоколу пленарного засідання, результати поіменних голосувань та проекти рішень, попередньо не роздані депутатам, у т.ч. внесені з голосу, додається;
- 10.10.2007 начальнику Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Муховикову А.М. щодо наявності у розпорядженні управління кадастрових справ та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, виділених на пленарному засіданні Київської міської ради 01.10.2007, зокрема лжекооперативам «Житлобуд», «Текстильник», «Залізничник», «Житлосервіс», «Тарасівець», «Забудовник», «Освітянин», «Котміст», «Містобудівник», «Транспортник» та інших та можливості ознайомлення з ними, додається;
- тоді ж, 10.10. 2007 начальнику Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Муховикову А.М. щодо наявності у розпорядженні управління кадастрових справ та проектів землеустрою щодо відведення всіх без виключення земельних ділянок, виділених на пленарному засіданні Київської міської ради 01.10.2007 про:
1. продаж земельних ділянок 8 юридичним особам (а.1-2);
2. передачу (безоплатне надання) земельних ділянок 88 юридичним особам (та кільком фізичним особам), а. 2-10;
3. приватизацію земельних ділянок для комплексного будівництва
жилих будинків у Св‘ятошинському, Печерському, Харківському та
Голосіївському районах міста (а. 11);
4. передачу земельних ділянок громадянам у приватну власність:
а) 2 ділянок у Голосіївському районі;
б) 17 ділянок у Солом‘янському районі;
в) 8 ділянок у Дарницькому районі;
г) по 1 ділянці у Подільському, Дніпровському та Шевченківському
районах;
д) 8 ділянок у Голосіївському районі;
е) 36 ділянок у Голосіївському районі (всі під шифрами);
є) 68 ділянок у Св‘ятошинському районі (всі під шифрами);
ж) 286 ділянок у Деснянському районі (всі під шифрами);
з) 31 ділянка у Солом‘янському районі (всі під шифрами), а. 11-14;
- 18.10.2007 депутатська група Блоку Віталія Кличка на сесії міськради виступила із офіційною Заявою щодо безпрецедентного розкрадання київської землі 1 жовтня 2007 року, у якому вказала, що депутатам не було надано понад 440 із 643 проектів рішень з питань землекористування, що складає 77% від загальної кількості розглянутих питань, заявила про відсутність під час проведення сесії самого предмету голосування, оскільки відповідно до ст. 25 Регламенту Київрада приймає рішення виключно за результатами розгляду проектів рішень, про грубе порушення прав депутатів та пряме перешкоджання їх законній діяльності, у тому числі особисто відповідачем по справі Довгим О.С. та запропонувала негайно включити до порядку денного сесії 17 проектів рішень щодо визнання незаконними рішень Київради від 01.10.2007 року щодо роздачі понад 1000 га землі фіктивним кооперативам у заповідних зонах Києва – Феофанії, Пирогово, Голосіїво, Жуковому острові (додається).
Тоді ж був офіційно оголошений та переданий головуючому Перелік 17 проектів рішень, які депутатська фракція вимагає розглянути як першочергові та скасувати їх, як незаконні, у ньому були зазначені фіктивні кооперативи: «Житлобуд», «Житлодар», «Житлосервіс», «Забудовник», «Залізничник», «Котміст», «Медтехнік», «Механізатор», «Містобудівник», «Освітянин», «Приладобудівник», «Соцбудівництво», «Тарасівець», «Текстильник», «Технолог», «Транспортник» та «Харчомашовець».
Саме цим лжекооперативам величезні земельні наділи надавалися безоплатно та «з голосу». (додається).
Тоді ж був офіційно переданий Перелік рішень, що були незаконно розглянуті та проголосовані на пленарному засіданні 01.10. 2008 року без надання депутатам попередньо проектів рішень з необхідними додатками (всього 558 незаконних рішень), додається на 8 арк.
- 07.11.2007 аналогічний депутатський запит з відповідним Переліком рішень, що були незаконно розглянуті та проголосовані на пленарному засіданні 01.10. 2008 року без надання депутатам попередньо проектів рішень з необхідними додатками був переданий Київському міському голові Чернівецькому Л.М., додається на 7 арк.
Депутатською фракцією Блоку Віталія Кличка відповіді на офіційну Заяву депутатської фракції та на численні депутатські запити не отримано до цього часу.

Вказані документи та обставини підтверджуюсь факт ненадання проектів рішень Київської міської ради з питань землекористування, розглянутих на пленарному засіданні 01.10.2007 депутатам Київської міської ради (принаймні 8 із депутатської фракції Блоку Віталія Кличка – В.Кличку, В.Бондаренку, С.Борисенку, В.Тищенку, Д.Гарцилову, М.Марченку, Н.Новак, В.Хливнюку), що вже є порушенням норм Регламенту Київради.
Вказані документи також підтверджують відмову відповідачів надати документи пленарного засідання Київської міської ради 01.10.2007 депутатам Київської міської ради, що також безумовно свідчить про відсутність таких документів у період підготовки та терміну відповіді на депутатські запити (з 01.10.2007 по 07.12.2007), що в свою чергу є порушенням Регламенту Київради.
Також вказані документи не оприлюднені на офіційному сайті Київської міської ради (http://kmr.gov.ua) що також є порушенням норм Регламенту Київради.

8. НЕЗАКОННІСТЬ РІШЕНЬ, ЩО НАДАНІ ВІДПОВІДАЧАМИ НА ВИМОГУ СУДУ
Як вже вказувалося, відповідачі за нашими клопотаннями та на вимогу суду надали абсолютно неповну, дозовану та вибіркову інформацію.
Так, суду до цього часу надані тільки частина рішень Київської міської ради від 01.10.2007 року, що містять дату та номер, підписані Київським міським головою і завізовані печаткою Секретаріату Київської міської ради.
У той же час навіть побіжний аналіз наданих рішень дає всі підстави стверджувати про їх незаконність, оскільки:
1. У всіх наданих суду рішень не тільки відсутні передбачені чинним законодавством додатки (проекти землеустрою, матеріали обґрунтування, відповідні висновки, дозволи та погодження, картографічні матеріали тощо), але й до більшості з них не додана навіть пояснювальна записка.

2. У наданих документах наявна плутанина, невідповідність наданих рішень Порядку денному сесійного засідання, невідповідність номерів рішень даним кадастрових справ, відсутність у базі державного кадастру будь-яких даних щодо багатьох таких рішень і т.д., наприклад:

Порядок денний Рішення
Деснянський район:
Пункт 15 Порядку денного пленарного засіданні у розділі «Громадяни» передбачає передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок у Деснянському районі м. Києва (Биківнянське лісництво).
Всі 286 проектів представлені у вигляді кадастрових номерів.

Всі прийняті на сесії рішення, відповідно до яких роздані земельні ділянки у Деснянському районі м. Києва, наявні в матеріалах справи та не відповідають жодному кадастровому номеру п. 15 розділу «Громадяни», що зазначений у порядку денному, окрім рішення № А-6555.
По рішенням №№ 485/3319; № 388/3222; №483/3317; №482/3316; №544/3378; №368/3202 відсутні пояснювальні записки та передбачені чинним законодавством необхідні додатки до рішень.
Св‘ятошинський район:
Пункт 14 порядку денного пленарного засідання у розділі «Громадяни» передбачає передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок у Св‘ятошинському районі м. Києва (Св‘ятошинське лісництво).
Всі 68 проектів представлені у вигляді кадастрових номерів.
За фактичним змістом цих рішень по Св‘ятошинському районі м. Києва передані у приватну власність земельні ділянки, які незаконно вилучені із зеленої зони (ліси першої категорії) та переведені без обов‘язкового на те рішення Кабінету Міністрів України до категорії «території житлової та громадської забудови». Всі рішення по кадастровим номерам відповідають кадастровим номерам порядку денного.
У пояснювальній записці, наприклад, до рішення з кадастровим номером А-9807, вказано, що рішення погоджено з усіма відповідними органами, але погодження з органом лісового господарства „відбулося” 02.03.2010 р. № 01-04/412

Голосіївський район:
Рішення, яким надавалися земельні ділянки на користь лжекооперативів «Житлобуд» (Д-2999), «Механізатор» (Д-2997), «Соцбудівництво» (Д-3003), «Медтехніка» (Д-3012), «Житлодар» (3005), «Приладобудівник» (Д-2998), «Технолог» (Д-3093), «Текстильник» (Д-3006), «Тарасівець» (---), «Залізничник» (Д-3013), «Транспортник» (Д-3000), «Житлосервіс» (Д-3001), «Освітянин» (Д-3016), «Харчомаш» (Д-3014), «Довод» (Д-3287), «Містобудівник» (Д-3017) – приймалися з голосу і не відображені в Порядку денному сесії.
Ці рішення суду не надані.
Рішення щодо безоплатної передачі землі вказаним кооперативам прийняті з грубим порушенням природоохоронного законодавства, зокрема вимоги рішення КМР від 19.07.2005 р. № 806/3381, що викладені в Таблиці, наданій Постійною комісією Київради з питань екологічної політики (див. Таблицю).

Солом’янський район:
У пункті 16 Порядку денного вказано про передачу громадянам у приватну власність 31 земельна ділянка у Солом’янському районі (31 проект).
У пункті 78 Порядку денного у розділі «Надання» надавалося земельна ділянка на користь Науково-виробничого центру „Євродім”. Вказане питання було зняте з голосування.
Рішення № 409/3243; 390/3224; 386/3220 і т.д. – надані без пояснювальних записок і будь-яких додатків.
Рішенням №Д- 1676 було виділено земельну ділянку площею 0.091 в оренду на 5 років на користь Науково – виробничого центру „Євродім”.

Дніпровський район:
Відповідно до пункту 5 розділу «Громадяни» Порядку денного: про передачу земельної ділянки у приватну власність. проект кадастровий номер А- 10110

Рішення суду не надано

Рішення № 470/3304; №481/3315; №412/3246; №534/3368; №367/3201 – надані навіть без пояснювальних записок.
Будь-які додатки до рішень відсутні.

Оболонський район:
Пункт 4 розділу «Надання»: про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває у власності та в оренді ТОВ „Явір -Плюс” – єдине рішення, що визначено у порядку денному станом на 01.10.07 р.

Рішення про створення Дитячої стоматологічної поліклініки; про передачу громадянці Синельник І. Г. земельної ділянки; про передачу громадянці Алісіменко В. В.; про передачу Демчику Ф. І. земельної ділянки; про передачу Чехараній С. А.; про передачу Боравській Л. Ф. – по всім цим рішенням проводилося голосування порядку денного станом на 13.09.07 р. в розділі «Садівництво».
Рішення № 372/3206 «Про передачу громадянці Боравській Л. Ф.» земельної ділянки - в наданих суду матеріалах в наявності в двох екземплярах, серед яких один без номера та печатки але з додатком і кадастровим номером, а інший з номером та печаткою, але без додатка і кадастрового номеру. Дане рішення голосувалося відповідно до порядку денного від 13.09.07.

Рішення № 380/3214; №376/3210; №385/3219; № 375/3209 – пояснювальні записки та будь-які додатки до них - відсутні

Дарницький район:
Рішення надані без будь-яких додатків.

Подільський район:
Рішення надані без будь-яких додатків

Печерський район
Рішення №№ 400/3234, 503-1/3337, 416/3250 розглянуті та прийняті без будь-яких додатків


3. Окрім того, звертаю увагу суду і на наступне:

- рішення №411/3245: надано без додатку;
- рішення №414/3248: надано без додатку:
- рішення №369/3194: у п. 7 містить передачу ТОВ «Фірма «Томаш» в оренду земельних ділянок. У той же час ні у назві рішення, ні у його преамбулі питання землекористування, про які йдеться у рішенні, не відображені, що суперечить нормам ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ч.6 ст.123 Земельного кодексу України, які регламентують прийняття окремого рішення органом місцевого самоврядування з таких питань. Окрім того, незаконно прийняте рішення щодо передачі майнових комплексів інвестору поза інвестиційним конкурсом, що суперечить ст.118 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»;
- рішення №503-1/3337 (А 10524): надано без додатку, а його п. 3.2. містить положення, що площа земельних ділянок буде уточнена після встановлена їх меж, що суперечить нормам ст.ст.119,121,ч.4 ст.123 Земельного кодексу України;
- рішення №503/3337 (А 9546) надано без додатку, п. 3.2. містить посилання на те, що площа земельних ділянок буде уточнена після встановлення їх меж, що суперечить тим же нормам ЗК України;
- рішення №504/3338 (А 10524) надано без додатку, п. 3.2. містить посилання на те, що площа земельних ділянок буде уточнена після встановлення їх меж, що суперечить тим же нормам ЗК України;
- рішення №935/3768 - п. 3.2. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки головним державним санітарним лікарем м. Києва від 27.06.2006 №3827, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить ч.6 ст. 126 Земельного кодексу України та ч.1 ст. 14 Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в місті Києві, затвердженого рішенням Київради від 15.07.2004 №547/1867;
- рішення №368/3202 - п. 3.5. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки тим же головним державним санітарним лікарем міста від 10.08.2005 №5375, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить тим же нормам Закону та Регламенту Київміськради;
- рішення №374/3208 - п. 3.2. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки тим же головним державним санітарним лікарем міста від 05.08.2005 №5724, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить тим же нормам Закону та Регламенту Київміськради;
- рішення №385/3219 - п. 3.3. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки тим же головним державного санітарним лікарем м. Києва від 03.09.2005 №6417, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить тим же нормам Закону та Регламенту Київміськради;
- рішення №387/3221- п. 3.2. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки головним державним санітарним лікарем міста від 10.08.2004 №5853, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить тим же нормам Закону та Регламенту Київміськради;
- рішення №376/3210 - п. 3.2. містить інформацію про погодження відведення земельної ділянки головним державним санітарним лікарем міста від 20.10.2003 №7944, що не є погодженням санітарно-епідемічного органу та суперечить тим же нормам Закону та Регламенту Київміськради;
- аналогічні за безумовним фактом їх незаконності є також:
- рішення №380/3214 - (п. 3.3 - погодження того ж лікаря від 04.09.2003 №6474);
- рішення №367/3201 - (п. 3.5 - погодження того ж лікаря від 27.07.2004 №5525);
- рішення №544/337 - (п.4.5 – погодження того ж лікаря від 25.10.2004 №8004);
- рішення №482/3316 – (п. 3.5 – погодження того ж лікаря від 24.06.2004 №4600);
- рішення №481/3315 – (п. 3.7 – погодження в.о. того ж лікаря від 07.05.2004 №3240);
- рішення №470/3304 – (п. 5.4 – погодження того ж лікаря від 20.10.2006 №6477);
- рішення №382/3216 – (п. 3.3. – погодження того ж лікаря від 29.12.2003 №9946);
- рішення №388/3222 – (п. 3.4 – погодження того ж лікаря від 12.12.2003 №9506);
- рішення №372/3206 – (п. 3.3 – погодження того ж лікаря від 16.04.2004 №5287);
- рішення №378/3212 – (п. 3.2 - таке ж погодження від 06.07.2004 №4916);
- рішення №369/3203 – (п. 3.3 таке ж погодження від 31.01.2005 №606).
вказані факти підтверджують доводи позивача про
фальсифікацію відповідачами по справі офіційних
документів9. ГРУБІ ПОРУШЕННЯ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛЕНАРНОГО СЕСІЙНОГО ЗАСІДАННЯ ТА ПРИ ПРИЙНЯТТІ НА НЬОМУ РІШЕНЬ

1. Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів… міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
2. Відповідно до п.п. 3,8,9 п. 3 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міський голова:
- підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
- скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
Відповідно до ч.ч.4,10 ст. 46 цього Закону всі сесії Київської міськради, (крім першої, яка скликається територіальною виборчою комісією) повинні скликатися та безпосередньо вестися міським головою.
Відповідно до ч. 11 ст. 49 Закону сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Відповідно до ст. п.п. 2,4,11 ст. 47 Закону постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
Відповідно до ст. 49 цього Закону депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.
Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.
Відповідно до ст. 50 Закону секретар міської ради:
- організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
- забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;
- координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
- сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
- забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку.
Як встановлено ч.2 ст. 59 цього Закону рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.
Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням.
Рішення міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обгрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Відповідно до ст.ст.75,76,77 цього Закону встановлена відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальними громадами, державою та перед юридичними та фізичними особами.
3. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.
Статтею 30 цього Закону повноваження депутата місцевої ради визнані непорушними і, зокрема встановлено, що місцеві ради та їх органи забезпечують необхідні умови для ефективного здійснення депутатами місцевих рад їх повноважень.
Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, організовують вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад.
4. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» місцеве самоврядування у місті Києві здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті ради та їх виконавчі органи.
Статтею 12 цього Закону встановлено, що президія Київської міської ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається внести на розгляд ради.
5. Відповідно до Положення про Президію Київради (затв. рішенням Київради від 13.07.2006 року) остання попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з усіх питань, які вносяться на розгляд Київради.
Президія розглядає підготовлені постійними комісіями Київради проекти рішень і надає міському голові або його заступнику узгоджені пропозиції щодо формування порядку денного пленарного засідання. Президія здійснює свою роботу у формі засідань. Засідання Президії, на якому розглядається порядок денний чергового пленарного засідання, Київради, проводиться не пізніше, ніж за два дні до самого пленарного засідання. Проект порядку денного пленарного засідання Київради підписує міський голова або його заступник – секретар Київради після врахування пропозицій, які надійшли на засіданні Президії. У протоколі засідання Президії обов’язково зазначаються перелік питань та проекти всіх документів, внесених на розгляд Президії, всі внесені на голосування пропозиції та повні результати голосування і прийняті рішення. Пропозиції та рекомендації Президії виносяться на пленарне засідання Київради.
6. Відповідно до Положення про постійні комісії Київради (затв. рішенням від 27.03.2003 року), комісії є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та її виконавчих органів.
Відповідно до п. 3.1.1 Положення голова комісії підписує від імені Комісії проекти рішень Київради.
За результатами вивчення і розгляду питань Комісія приймає рішення, готує і ухвалює свої висновки і рекомендації.
Відповідно до п. 3.17 Положення Комісія може підтримати проект рішення з питання, що обговорюється, відхилити проект, ухвалити висновки або рекомендації Комісії, ухвалити заяву Комісії, дати доручення на додатковий збір матеріалів, зняти питання або проект з розгляду тощо.
Рішення Комісії підлягають обов’язковому розгляду і виконанню органами, підприємствами, організаціями та посадовими особами, яким вони адресовані.
7. Cтаттями 20 та 21 Земельного кодексу України встановлено, що порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам.
При прийнятті протизаконних рішень порушені також вимоги ст. 23 ЗК України (землі сільськогосподарського виробництва), ст. 43 ЗК України (землі природно-заповідного фонду), ст. 48 ЗК України (землі оздоровчого призначення заборонено діяльність, яка суперечить їх цільовому призначення), ст. 52 ЗК України (землі рекреаційного призначення), ст. 58 ЗК (земельні ділянки лісогосподарського призначення), ст. 84 ЗК (землі державної власності, які не можуть передаватись у комунальну власність та приватну власність, у т.ч. землі лісогосподарського призначення), ст. 122, 149, 150, 151 ЗК (повноваження Кабінету Міністрів України щодо земельних ділянок лісогосподарського призначення та порядок погодження питань, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок.
Відповідно до ст. 150 ЗК України (особливо цінні землі, порядок їх вилучення та зміни цільового призначення) вилучення (викуп), передача у власність, надання в оренду або у постійне користування із зміною основного цільового призначення під будівлі і споруди здійснюється органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Зміна основного цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель проводиться за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної ради, якщо питання щодо вилучення (викупу), передачі у власність, надання в оренду або у постійне користування із зміною основного цільового призначення або зміни основного цільового призначення земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.
Рішення про вилучення (викуп) таких земель без вказаного відповідного попереднього погодження є недійсними.
Відповідно до п.п.6,11 постанови КМУ від 11.04.2002 року № 502 «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, проект відведення земельної ділянки погоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом містобудування і архітектури та охорони спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі, після якої замовник подає проектні матеріали до відповідної ради для прийняття рішення.
Зміна цільового призначення особливо цінних земель у межах населеного пункту проводиться після погодження з Верховною Радою України за рішенням відповідної ради. Проектні матеріали на погодження до Верховної Ради України подаються ВР АРК, Київською і Севастопольською міською радою.
Кабінет Міністрів України розглядає матеріали і
п.п. 13-15 ст. 151 ЗК приймає відповідне рішення, а з питань, що
погоджуються Верховною Радою України, подає їй
свої пропозиції.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська і Севастопольська міські ради
подають до Верховної Ради України пропозиції
щодо вилучення особливо цінних земель із земель
комунальної власності.
Матеріали погодження місця розташування
об'єкта повинні включати: викопіювання з
генерального плану або іншої містобудівної
документації населеного пункту, копію плану
земельної ділянки з нанесенням на ній варіантів
розміщення об'єкта із зазначенням загальної
площі, яку необхідно вилучити. Зазначаються
також склад угідь земельної ділянки, що
вилучається, та умови її відведення

8. Відповідно до ст. 57 Лісового кодексу України зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов'язаних з веденням лісового господарства, провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земельних ділянок у власність або надання у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України, Положення про Міністерство навколишнього природного середовища України, затв. постановою КМУ від 01.11.06. р. № 1524, Положення про Держком лісового господарства України, затв. Указом Президента України від 14.08.2000 року.
Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання для житлової, громадської і промислової забудови провадиться переважно за рахунок площ, зайнятих чагарниками та іншими малоцінними насадженнями.
Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок здійснюється за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища.
Таким чином, рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка належить до особливо цінних земель, приймається в спеціальному порядку. Якщо ділянка особливо цінних земель розташована в межах населеного пункту, то рішення про зміну її цільового призначення рада приймає лише після погодження проекту відведення ділянки з Верховною Радою України.
Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок може здійснюватися виключно в наведеному вище порядку, а його порушення призводитиме до наслідків, зазначених у ст.21 Кодексу.

10. Грубо порушений порядок набуття у власність земельних ділянок громадянами з земель державної чи комунальної власності, визначений Земельним кодексом України

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами для будівництва та обслуговування житлових будинків визначений частиною 6 ст.118 Земельного Кодексу України, згідно якої:
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної ради з зазначенням розмірів та мети використання ділянки.
Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом архітектури та подається на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
При прийнятті рішень про безоплатну передачу у власність земельних ділянок ці вимоги закону були повністю ігноровані.

а) При прийнятті таких рішень були грубо порушені також вимоги:

- ст.ст. 25,48 Закону України «Про охорону земель»;
- ст.ст. 5,9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»;
- ст.ст. 5,16 Закону України «Про основи містобудування»;
- ст. ст. 20,23,29 Закону України «Про планування і забудову територій»;
- ст.ст. 14,50 Закону України «Про екологічну експертизу»;
- ст.ст. 20,30,38 Закону України „Про землеустрій”;
- ст.13 Закону України „Про оцінку земель”;
ст.ст. 9,35 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”;
- ст. 6 Закону України "Про розмежування земель державної та комунальної власності";
- п.п. 3,4,6,7 постанови КМУ від 31.03.2004 р. № 427 «Про затвердження Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об‘єктів»;
- п.п. 1,2,3,4 «Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок», затв. Наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України від 05.11.2004 року №434;
- п.3.2. Правил забудови міста Києва, затверджених рішенням № 11/2587 від 27.01.05р. Київської міської ради: до проекту рішення ради необхідно надати попередні розрахунки, передпроектні пропозиції, містобудівне обґрунтування, погодження з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу КМДА, Головкиївархітектури, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, Державної санепідемслужби м. Києва, Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київради, відповідної районної у м. Києві державної адміністрації, інституту - розробника Генерального плану м. Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року для підготовки висновків щодо можливості погодження місця розташування об'єкта, погодження місця розташування об'єкта, відповідних висновків спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини тощо;
– рішення Київської міської ради від 14.03.2002 року від 14 березня 2002 року N 313/1747 «Про затвердження Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві», відповідно до п. п. 2.2. - 2-13. яких особи, зацікавлені у наданні земельних ділянок у постійне користування або передачі їх в оренду в порядку відведення для містобудівної діяльності (за винятком будівництва громадянами житлових будинків, господарських будівель, гаражів, дач та ведення індивідуального садівництва), звертаються із:
відповідним клопотанням до Київської міської ради. У клопотанні зазначається розмір, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки. Клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого надається згода на складання проекту відведення земельної ділянки за підписом міського голови або заступника міського голови - секретаря ради, яка направляється до Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації для підготовки документів, що обґрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельної ділянки та подальшого складання проекту її відведення. Матеріали обґрунтування розробляються замовником та подаються для погодження Головним управлінням земельних ресурсів. Матеріали обґрунтування мають містити: - викопіювання з чергового кадастрового плану; - земельно-кадастрову інформацію; - викопіювання з матеріалів земельно-кадастрової інвентаризації; - інформацію про допустимі види забудови, умови і обмеження забудови земельної ділянки відповідно до Генерального плану розвитку міста; - копії статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію та копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для юридичних осіб; копію паспорта громадянина; копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності; - згоду землекористувача на припинення права користування земельною ділянкою або її частиною із зазначенням площі земельної ділянки (її частини), в тому числі шляхом розірвання договору оренди чи внесення змін до договору оренди в частині розмірів земельної ділянки, а також копію рішення про надання земельної ділянки та документа, що посвідчує право користування нею; - топографічний план у масштабі 1:500 з нанесенням інженерних мереж, червоних ліній та ліній забудови; - кадастровий план земельної ділянки за встановленою формою з варіантами розміщення об'єкта.
Після позитивного висновку державної землевпорядної експертизи щодо Матеріалів обґрунтування по об'єктах, які їй підлягають, управління земельних ресурсів готує запити до Головкиївархітектури, відповідного органу охорони культурної спадщини, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міської санітарно-епідеміологічної станції із зазначенням умов та обмежень використання земельних ділянок, які мають міститись у їх висновках.
В місячний термін з дня одержання запитів Головкиївархітектура, відповідний орган охорони культурної спадщини, державне управління екології та природних ресурсів в м. Києві, міська санітарно-епідеміологічна станція подають до управління земельних ресурсів висновки щодо відведення земельної ділянки відповідно до своєї компетенції із зазначенням умов та обмежень використання землі відповідно до ст. 111 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів, при цьому розгляд запитів здійснюється всіма переліченими органами одночасно.
Розробку проектів відведення земельних ділянок і перенесення їх меж у натуру (на місцевість) здійснюють відповідно до технічних умов управління земельних ресурсів землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії. Умови та строки розробки проектів відведення земельних ділянок та перенесення їх меж у натур (на місцевість) визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт.
Складовою частиною проекту відведення є матеріали обґрунтування, підготовлені відповідно до п. п. 2.3, 2.4 цього Порядку.
Після розгляду і погодження проекту відведення земельної ділянки та одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у постійне користування або передачу в оренду.
Підготовлений проект рішення разом з проектом відведення земельної ділянки подається на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування та землекористування, яка розглядає його і передає на розгляд пленарного засідання Київради для прийняття рішення щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у постійне користування, передачі в оренду або про відмову у цьому.
У разі якщо земельна ділянка відводиться за рахунок земель, що перебувають у користуванні іншої юридичної або фізичної особи, у рішенні Київської міської ради має бути пункт про припинення права користування земельною ділянкою (її частиною) за згодою землекористувача, в тому числі шляхом розірвання договору оренди чи внесення змін до договору оренди в частині розмірів земельної ділянки та про віднесення земельної ділянки до відповідної категорії у разі її зміни.
Після отримання рішення Київської міської ради про надання земельної ділянки в постійне користування або передачу її в оренду здійснюється в установленому порядку перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення, підписання і видача документів, що посвідчують право на землю.
Вилучення земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні юридичних та фізичних осіб, здійснюється після погодження місця розташування об'єктів у порядку, визначеному статтями 149 - 151 Земельного кодексу України.

б) При прийнятті таких рішень були грубо порушені також вимоги нормативно-правових актів Київської міської ради та КМДА, які регулюють інвестиційну діяльність у сфері містобудування в м. Києві:
- рішення Київради від 28.03.2002 N 370/1804 "Про затвердження Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року"
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 13.07.2000 N 1158 "Про порядок відшкодування втрат зеленого господарства міста від знесення зелених насаджень та Їх пересаджування у м. Києві"
- розпорядження Київського міського голови від 14.08.2000 N 511-МГ "Про визначення порядку та особливостей продажу права оренди земельних ділянок в м. Києві"
- розпорядження Київського міського голови від 14.08.2000 N 508-МГ "Про питання продажу земельних ділянок в м. Києві".
- рішення Київради від 26.06.2003 N 512/672 "Про порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві"
- розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.12.2003 N 2295 "Про утворення архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, затвердження її складу і Положення про неї".
- наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 N 273 "Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт"
- рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 04.02.80 № 125 "Про порядок виконання робіт по підземних спорудах та надземному інженерному обладнанню міста".
в) При прийнятті таких рішень були також грубо порушені нормативно-правові акти, які встановлюють історико-культурні, природоохоронні та санітарні обмеження щодо забудови та іншого використання окремих територій в м. Києві:
1) Указ Президента України від 10.12.94 № 750/94 "Про створення заказників загальнодержавного значення".
2) Указ Президента України від 04.11.2000 N 1207/2000 "Про території та об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення".
3) Указ Президента України від 21.02.2002 № 167/2002 "Про території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення".
4) Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 318 "Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць"
5) Постанова Кабінету Міністрів України від 08.05.96 № 486 "Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них".
6) Постанова Ради Міністрів Української РСР від 08.01.91 № 2 "Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва"
7) Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 17.05.2002 № 979 "Про внесення змін та доповнень до рішення виконкому Київської міської ради народних депутатів від 16.07.79 № 920 "Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури в м. Києві".
8) Рішення Київради від 24.10.2002 № 96/256 "Про оголошення заказниками та пам'ятками природи місцевого значення природних об'єктів у м. Києві".
9) Рішення Київради від 23.12.2003 № 334/1209 "Про створення першої черги регіонального ландшафтного парку "Голосіїв".
10) Рішення Київради від 26.09.2002 № 24/184 "Про віднесення земель зеленої зони (зелених насаджень) розташованої між (вздовж) проспект Возз'єднання та вул. Серафимовича, до категорії земель рекреаційного призначення".
11) Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.96№173 "Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів".
г) При прийнятті таких рішень були також грубо порушені державні будівельні норми та державні стандарти України:
- Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень. ДБН 360-92**, перевидання ДБН 360-92* з урахуванням змін № 4 - № 10 за дозволом Держбуду У країни (лист від 19.03.2002 № 1/52-170);
- Вулиці та дороги населених пунктів ДБН Б.2.3-5-2001;
- "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" ДБН А 2.2.-3-2004;
-„Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування” ДБН Б.1.1-4-2002


11. Відповідачами грубо порушені всі нормативні вимоги до проектів землеустрою


Відповідно до Додатку № 1 Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого Міністерством охорони навколишнього природного середовища України № 434 від 5.11.2004р. прийняттю міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою та наданню заявнику земельної ділянки в користування (чи у власність) повинен обов‘язково передувати висновок державної землевпорядної експертизи про відповідність проекту землеустрою вихідним даним, технічним умовам та вимогам чинного законодавства України.

Так, згідно розділу ІІІ того ж Додатку №1 до наказу Мінохоронприроди №434 матеріали проекту відведення земельної ділянки повинні містити такі документи:

1. Клопотання (заява) до відповідної ради (держадміністрації).
2. Копії установчого документа та свідоцтва про реєстрацію юридичної особи (копія паспорта фізичної особи: серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання).
3. Основні характеристики земельної ділянки (правовий режим, склад угідь, якісна характеристика ґрунтового покриву (надається, у разі наявності ґрунтового покриву), наявність будівель, споруд, територій та об'єктів природно-заповідного фонду та інших особливо цінних земель, земель, зарезервованих для заповідання, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів, заплав малих річок тощо).
4. Обґрунтування необхідності та умови вилучення (викупу), надання або зміни цільового призначення земельної ділянки.
5. Обґрунтування місця розташування та розміру земельної ділянки.
6. Планово-картографічні матеріали (проект відведення земельної ділянки на копії плану землекористування з нанесенням просторових меж ділянок, на які надані спеціальні дозволи на користування надрами, контурів підрахунку запасів та ресурсів і меж гірничого відводу, план меж зон обмежень і сервітутів, викопіювання з генерального плану забудови населеного пункту, схеми планування району, іншої містобудівної документації (відповідно до конкретної ситуації).
7. Пояснювальна записка.
8. Рішення відповідної ради (розпорядження держадміністрації) про дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
9. Договір про розроблення проекту відведення земельної ділянки.
10. Технічне завдання на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
11. Погодження вилучення (викупу), надання земельної ділянки (з розшифровкою по угіддях) землекористувачів власників) земельної ділянки, відповідної ради (держадміністрації).
12. Затверджені акти визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, визначення збитків землекористувачам (власникам) земельної ділянки (у відповідних випадках).
15. Акт технічного обстеження зелених насаджень (лісових площ) (у відповідних випадках).
16. Копія охоронного зобов'язання щодо територій та об'єктів природно-заповідного фонду та земель, зарезервованою для заповідання, інших документів щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів (у відповідних випадках).

Враховуючи викладені положення чинного законодавства України і, зокрема Порядок вибору земельних ділянок для розміщення об‘єктів, затвердж. Постановою КМУ № 427 від 31.03.04р., Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердж. Постановою КМУ № 677 від 26 травня 2004 року, та практику його застосування, матеріали щодо оформлення права користування земельною ділянкою, в тому числі й при наданні земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків (у разі коли проводиться вибір земельної ділянки) складаються з наступного (у сукупності ці документи і складають Проект землеустрою) :

Розділ 1. Матеріали попереднього погодження місця розташування об’єкту:

- Пояснювальна записка до Проекту землеустрою, складена землевпорядною організацією, якою розроблявся проект, а також:
- Заява зацікавленої особи про надання земельної ділянки, копія її паспорту, Довідки про присвоєння ідентифікаційного коду,
- Подання відповідної ради (у м. Києві це подання КМДА) до постійно діючої земельної комісії з питань вибору земельних ділянок),
- Копія Викопіювання земельної ділянки із плану землекористування (підписується посадовою особою місцевої ради та начальником управління земельних ресурсів);
- Акт вибору земельної ділянки (який підписується – міським головою чи його заступником, начальником управління земельних ресурсів, інспектором з охорони природного навколишнього середовища, головним санітарним лікарем, головним архітектором (органом містобудування та архітектури), органом охорони культурної спадщини, та заявником;
Висновки про погодження місця розташування обєкту:
- управління (відділу) земельних ресурсів,
- органом охорони навколишнього природного середовища;
- відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства;
- санітарно-епідеміологічної служби;
- попереднього погодження про відведення земельної ділянки, наданого відповідною місцевою радою;
- відділу охорони культурної спадщини (пам"яток історії та археології),
- управління земельних ресурсів з визначеними в цьому Висновку умовами відведення,
- територіального управління Держводгоспу – щодо земель водного фонду (згідно ст. 85 ВК України, КМУ визначений відповідний порядок надання та користування землями водного фонду)
- територіального управління Держлісгоспу – щодо земель лісового фонду

Розділ 2. Матеріали проекту землеустрою (відведення) земельної ділянки складаються із :

- Рішення відповідної місцевої ради "Про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування об"єкту та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.
- Висновків про погодження проекту землеустрою наданими такими органами :
- місцевої ради
- управління (відділу) земельних ресурсів,
- органом охорони навколишнього природного середовища;
- відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства;
- санітарно-епідеміологічної служби (при чому, СЕС надає два висновки погодження – один з назвою - "Висновок про погодження проекту землеустрою щодо віведення земельної ділянки", а другий – згідно Форми № 301/о, затвердженої наказом МОЗ України № 160 від 11.07.2000р.);
- відділу охорони культурної спадщини (пам"яток історії та археології),
- територіального управління Держводгоспу – щодо земель водного фонду (згідно ст. 85 ВК України, КМУ визначений відповідний порядок надання та користування землями водного фонду)
- територіального управління Держлісгоспу – щодо земель лісового фонду

Картографічні матеріали:
- План відведення земельної ділянки, що підписується всіма органами, якими погоджується проект відведення та скріплюється їх гербовими печатками;
- Генплан, погоджений головним архітектором та скріплений його печаткою;
- Костровий план земельної ділянки, складений і підписаний землевпорядною організацією, якою розроблявся проект землеустрою;
- План зовнішніх меж земельної ділянки;
- Каталог координат кутів зовнішніх меж землекористування;
- Акт погодження меж землекористування з суміжними землекористувачами;
- Договір про розроблення проекту відведення земельної ділянки;
- Технічне завдання на розроблення проекту відведення земельної ділянки;
- Кошторис до Договору на розроблення проекту землеустрою;
- Довідка про правовий статус земельної ділянки, видана відповідною філією Державного підприємства Держкомзему України "Центр державного земельного кадастру".

Обов‘язковим згідно вимог ч.6 ст.123 Земельного кодексу, ст.ст. 6,9 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”, ст.62 Закону України „Про землеустрій” та п.10 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 677 від 26.05.2004р. після виготовлення проекту землеустрою є його подання на Державну землевпорядну експертизу.

Лише після одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи, тобто висновку про відповідність проекту землеустрою вихідним даним, технічним умовам, вимогам чинного законодавства України проект землеустрою може бути поданий до Київської міської ради для його затвердження, а міська рада зобов‘язана розглянути подані документи протягом одного місяця та прийняти з цього питання рішення по суті, у тому числі і прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки заявникові в користування.

Щодо викладеного звертаємо також увагу на наступне.
В силу вимог ст.ст. 20,30,38 Закону України „Про землеустрій” та ст.13 Закону України „Про оцінку земель”, ст.ст. 9,35 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” перед поданням Проекту землеустрою на державну землевпорядну експертизу необхідно провести земельно-оціночні роботи, а саме - провести нормативно-грошову оцінку земельної ділянки.
Якщо у місті вже проводилася нормативно-грошова оцінка земель, то в управлінні земресурів необхідно одержати витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку конкретної земельної ділянка, що проектується для відведення, що передбачено ст.23 Закону України „Про оцінку земель”.
При цьому, така технічна документації про нормативно-грошову оцінку земель повинна бути затверджена рішенням міської ради.
Якщо такої оцінки в місті (районі) по земельній ділянці не існує, необхідно замовляти в експертній установі (або фізичної особи яка має відповідне кваліфікаційне посвідчення на право проведення оцінки земель) проведення
нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
Звертаємо у цьому зв‘язку також увагу і на те, що відповідно до п. 4.2. Наказу Міністерства охорони здоров‘я України від 19 червня 1996 року N 173 «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» розміщення житлово-громадських об'єктів, а також дачних поселень на ландшафтно-рекреаційних територіях, включаючи землі міських лісів, якщо об'єкти, що проектуються, не призначені для відпочинку та спорту, не допускається.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про розмежування земель державної та комунальної власності" при розмежуванні земель державної та комунальної власності не можуть передаватися до земель комунальної власності:
землі під об'єктами природно-заповідного фонду та історико-культурними об'єктами, що мають національне та загальнодержавне значення

На підставі наведеного та у відповідності зі ст.ст. 140,141 Конституції України, ст.ст.137,71,72,51,59,162 КАС України, ст.ст. 42,46,47,49,50,59,75-77 ЗУ «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 13,30 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», ст.ст. 8,12 ЗУ «Про столицю України – місто – герой Київ», ст.ст. 20,21,118,122,123,149,150,151 Земельного кодексу України, ст.ст.21,57 Лісового кодексу України, ст. 6 ЗУ «Про розмежування земель державної та комунальної власності»,ст.ст. 25,48 ЗУ «Про охорону земель», ст.ст. 5,9 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ст.ст. 20,30,38 ЗУ «Про землеустрій», ст.ст. ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації», ст.ст. 14,50 ЗУ «Про екологічну експертизу», Указів Президента України: від 10.12.94 р. № 750/94 «Про створення заказників загальнодержавного значення», від 04.11.2000 р. № 167/2000 «Про території та об´єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», від 21.02.2002 р. №167 «Про території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок (затв. Наказом Міністерства охорони навколишнього середовища України № 434 від 05.11.2004 р., п.3.2. Правил забудови м. Києва (затв. рішенням Київської міської ради №11/2587 від 27.01.05 р.), п. 2 Порядку набуття права на землю юридичними особами та громадянами (затв. рішенням Київської міської ради №313/1741 від 14.03.2002 р.), рішення КМР від 26.06.2003 року № 512/672 «Про порядок надання земельних ділянок в м. Києві»,


прошу:

прийняти постанову, якою визнати:

- протиправними дії головуючого на черговому пленарному засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року щодо відкриття пленарного засідання за відсутності належного кворуму та порушення принципу особистого голосування (відсутності повноважень суб´єкта владних повноважень – сесії Київської міської ради);
- протиправними дії головуючого на черговому пленарному засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року щодо проведення пленарного засідання, розгляду та прийняття на ньому рішень за фактами відсутності належного кворуму та порушення принципу особистого голосування (відсутності повноважень суб´єкта владних повноважень – сесії Київської міської ради);
- протиправними та нечинними всі без виключення рішення, що були незаконно фактично розглянуті та по яким були прийняті рішення на черговому пленарному засіданні Київської міської ради 1 жовтня 2007 року;
- зобов´язати відповідачів повторно розглянути всі без виключення питання, що були внесені до порядку денного пленарного засідання V сесії V скликання Київської міської ради від 01 жовтня 2007 року, всі без виключення питання, що були фактично розглянуті та по яким були прийняті рішення 1 жовтня 2007 року

Додаток: (в 3-х екземплярах):

1. 2 копії цієї додаткової позовної заяви;
2. розпорядження Київського міського голови від 12.10.2007 року № 572;
3. запит на ім‘я Голови Постійної комісії Київради з питань екологічної політики від 18.01.2008 року;
4. лист Голови Постійної комісії Київради з питань екологічної політики від 29.01.2008 року №29/288-37;
5. звернення керівництва Постійної комісії Київради з питань екологічної політики до Заступника Генерального прокурора України – прокурора м. Києва від 12.10.2007 року про виявлені на пленарному засіданні сесії від 01.10.2007 р. порушення;
6. надана Постійною комісією Київради з питань екологічної політики узагальнена Таблиця рішень Київради, які прийняті з порушенням природоохоронного законодавства на засіданні від 01.10.07 р. (на 20 арк.);
7. надана Постійною комісією Київради з питань екологічної політики узагальнена Таблиця рішень Київради, відповідно до яких внесено зміни до Програми розвитку зеленої зони міста без погодження з ПК з питань екологічної політики (на 19 арк.);
8. депутатський запит Кличка В.В. на ім‘я начальника ГУ земельних ресурсів КМДА від 10.01.2007 р. (на 14 арк.);
9. депутатський запит Кличка В.В. на ім‘я начальника ГУ земельних ресурсів КМДА від 10.01.2007 р. (на 2 арк.);
10. депутатський запит Кличка В.В. на ім‘я заступника Київського міського голови – секретаря Київради від 11.01.2007 р.;
11. Заява депутатської фракції Блоку Віталія Кличка від 18.01.2007 р. з додатками - Переліком незаконно проголосованих рішень без проетів таких рішень та необхідних додатків та Переліком рішень, які незаконно були проголосовані «з голосу» (на 10 арк);
12. депутатський запит Кличка В.В. на ім‘я Київського міського голови від 07.11.2007 р. (на 7 арк.);
13. доповідна записка Голови Держземагенства від 04.12.2007 року;
14. тільки частина списків студентів, на ім‘я яких незаконно надавалася земля під штучно створені житлові лжекооперативи (на 18 арк.);
15. тільки частина підписаних 06.07.2007 р. відповідачем по справі, Заступником Київського міського голови – секретарем Київради рішень – Згод на розроблення документації із землеустрою по Голосіївському району м. Києва лжекооперативам всього на 588,914 га (клопотання фізичної особи - студента подане 04.07.07 р., позитивний висновок комісії Київради з питань земельних відносин датований 05.07.2007 р. (на 7 арк.);
16. повідомлення у ЗМІ за фактом проведення сесії Київради від 01.10.2007 р. (на 58 арк.)


« « березня 2008 року діючий на підставі нотаріально посвідченої
довіреності від імені та в інтересах
Кличка Віталія Володимировича
Чернобук В.В.


Создан 15 июл 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником