Шевченківський районний суд м. Києва визнав недійсним та скасував розпорядження КМДА.

 
 

Шевченківський районний суд м. Києва визнав недійсним та скасував розпорядження КМДА.

Зобов'язати Київську міську державну адміністрацію повернути дахову котельню по вул. Боткіна, 4 в м. Києві в управління балансоутримувача будинку - Комунальному підприємству по утриманню житлового господарства Солом'янського району м. Києва.№ 2а-22/07 р.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 р. Шевченківський районний суд м. Києва в складі
судді Білошкап О.В.,
при секретарі Мишко К.І.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративний позов Кулі
Віктора Івановича до Київської міської державної адміністрації, 3-і особи: КП УЖГ
Солом'янського району м. Києва, ВАТ "АЕК Київенерго", Солом'янська районна у м.
Києві державна адміністрація про визнання недійсним га скасування розпорядження
Київської міської державної адміністрації від 05.13.2002 р. № 2009 "Про прийняття
до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу в управління
АК "Київенеро" вбудованих об'єктів теплопостачання з обладнанням" в частині, що
стосується прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та
передачу в управління АК "Київенерго" дахової котельні по вул. Боткіна, 4 із змінами,
внесеними розпорядженням КМДА від 19.06.2003 р. №1091, та зобов'язання Київської
міської державної адміністрації повернути котельню в управління
балансоутримувачу будинку - Комунальному підприємству по утриманню житлового господарства Солом'янського району м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом з тих підстав, що він є власником
квартири №18 по вул. Боткіна, 4 в м. Києві. Споруджена на даху будинку котельня
разом з її обладнанням належить на праві спільної сумісної власності усім
власникам квартир вказаного будинку , оскільки забезпечує їх потреби в опаленні приміщень та в постачанні гарячої води. Крім того, будинок споруджений на власні кошти інвесторів - фізичних та юридичних осіб, залучених відповідно до укладання інвестиційних договорів. Частка державної або комунальної власності відсутня. Розпорядження спільним майном здійснюється за згодою всіх співвласників. Однак. шляхом передачі котельні до комунальної власності територіальної громади м. Києва і одночасно в управління АК "Київенерго", КМДА порушила майнові права співвласників, в тому числі і позивача. Його згоди як співвласника дахової котельні на зміну її правового режиму не було. Тому просить визнати недійсним та скасувати розпорядження Київської міської державної адміністрації від 05.11.2002 р. № 2009 "Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу в управління АК "Київенеро" вбудованих об'єктів теплопостачання з обладнанням в частині, що стосується прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу в управління АК '"Київенеро" дахової котельні по вул. Боткіна. 4 із змінами, внесеними розпорядженням КМДЛ від 19.06.2003 р. №1091, та зобов'язати КМДА повернути котельню в управління балансоутримувачу будинку - Комунальному підприємству по утриманню жиїлового господарства Солом'янського району м. Києва.
Представник відповідача КМДА проти задоволення позову заперечує,
посилаючись на те, що дахова котельня по вул. Боткіна, 4 в м . Києві знаходяться на
балансі КП УЖГ Солом'янського району м. Києва і за звернення Солом'янської
районної у м. Києві державної адміністрації була передана в управління АЕК
"Київенерго"'. Оскільки в будинку не створене об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, то питання утримання та використання неподільного І загального майна цього будинку вирішують органи місцевого самоврядування. При передачі котельні в управління АЕК "Київенерго'' не було порушено прав мешканців будинку.
Представник 3-ї особи Солом'янської районної у м. Києві державної'
адміністрації проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те, що з 2001 р. на
баланс КП УЖГ Жовтневого району м. Києва був прийнятий будинок №4 пс вул,
Богкіна, обладнаний даховою котельнею. 28.02.2001 р. між КІТ УЖГ Жовтневою
району та ДКП "Київжитлотеплокомуненерго" було укладено угоду на обслуговування
цієї котельні на період до передачі її на баланс ДКП "Київжитлотеплокомуненерго".
Розпорядженням КМДА від 05.11.2002 р. №2009 із змінами, внесеними
розпорядженням №1091 від 19.06.2003 р. , відповідно до якого вбудовані об'єкти теплопостачання ( в тому числі дахова котельня по вул. Боткіна, 4) підлягали прийняттю до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачі в управління АЕК "Київенерго". На виконання даного розпорядження дахова котельня була передана філії "Житлотеплоенерго" АЕК "Київенерго" згідно інвентарної відомості від 24.09.2003 р.
Представник 3-ї особи АЕК ''Київенерго" проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те, що дахову котельню по вул. Боткіна, 4 побудовано замовником в особі Жовтневої РДА на підставі інвестиційне - підрядного договору від 29.09.98 р. Відповідно до умов договору замовник на правах власника майна передав житловий будинок (разом з котельнею) на баланс КП УЖГ Жовтневого району м. Києва. Тому безпідставне посилання позивача на припинення територіальнок-громадою м. Києва права власності на майно, набуте за договором. Дахова котельня перебуває в управлінні АК "Київенерго" на законних підставах, оскільки передане відповідно до розпорядження КМДА від 19.06.2003 р. №1091.
Представник 3-ї особи КП УЖГ Солом'янського району м. Києва в судове засіданні не з "явився, надав суду письмові пояснення, в якому просить відмовити в задоволенні позову та розглянути справу у відсутність представника.
Суд. вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до свідоцтва про право власності на квартиру від 24.07. 2000 р., позивач є власником квартири №18 по вул. Боткіна. 4 в м. Києві.
Вказаний будинок має вбудовану дахову котельню.
Будинок №4 по вул. Боткіна було побудовано на підставі інвестиційно-підрядного договору №41, укладеного 29.09.1998 р. Відповідно до п. 5.1.6 цього договору замовник - Жовтнева районна державна адміністрація м. Києва була зобов'язана після закінчення будівництва та повного
завершення розрахунків передати будинок на обслуговування експлуатуючій організації згідно діючого законодавства.
Тому розпорядженням Жовтневої райдержадміністрації м. Києва №447 від 04.04.2000 р. будинок №4 по вул. Боткіна, обладнаний даховою котельнею було передано на баланс КП УЖГ Жовтневого району м. Києва. 28.02.2001 р. між Житлово - експлуатаційною організацією КІ1 УЖГ Жовтневого району м. Києва та ДКП "Київжитлотеплокомуненерго" було укладено
угоду на обслуговування котельні на період до передачі її на баланс ДКП "'Київжитлотеплокомуненерго".
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.06.03 р, №
1091 були внесені зміни до розпорядження КМДА від 05.11.02 р. "Про прийняття до
комунальної власності територіальної громади міста Києва та передачу в управління
акціонерній енергопостачальній компанії "Київенерго" вбудованих об'єктів
теплопостачання з обладнанням, згідно якого вбудовані об'єкти теплопостачання (в
тому числі дахова котельня по вул. Боткіна, 4) підлягали прийняттю до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передачі в управління АЕК "Київенерго".
Однак, суд вважає, що даним розпорядженням порушуються майнові права співвласників квартир вказаного будинку, зокрема, позивача.
Відповідно до ст. 382 ЦК України, власникам квартири у дво - або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир та власників нежитлових приміщень, розташованих у житловому
будинку. Таким чином, дахова котельня з її обладнанням забезпечує потреби усіх власників квартир в опаленні приміщень та в постачанні гарячої води.
Як передбачено ст. 369 ЦК України, співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно. Розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. Таким чином, вирішувати питання щодо використання дахової котельні, про передачу її тій чи іншій особі, мають право співвласники.
Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 19.01.2006 р. було задоволено позов Кулі В.І. до КП УЖГ Солом'янського району м. Києва про повернення зайво сплачених коштів за послуги з теплопостачання.
Даним рішенням було встановлено, що споруджена на даху будинку котельня з відповідним обладнанням (котлами, газовим обладнанням, пристроями автоматики. контрольно-вимірювальною апаратурою, насосами тощо) належать на праві спільної сумісної власності власникам квартир та нежитлових приміщень будинку, а не територіальним громадам району чи міста, як це безпідставно вважають деякі представники органів місцевого самоврядування та службові особи створених ними комунальних підприємств.
Відповідно до ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
В судовому засіданні встановлено, що при вирішенні питання про прийняття дахової котельні по вул. Боткіна, 4 до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу її в управління АК "Київенерго", відповідач не отримав згоди всіх співвласників дахової котельні.
Посилання представника відповідача на те, що в будинку не створене об'єднання співвласників багатоквартирного будинку суд вважає безпідставним, оскільки підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема, створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Таким чином, судом встановлено що оскаржуваним розпорядженням порушені права позивача як співвласника дахової котельні, розташованої по вул. Боткіна, 4 в м. Києві, у зв'язку з чим позовні вимоги обґрунтовані і позов підлягає задоволенню
На підставі викладеного, керуючись ст. 11.71, 86. З 59 - І 61, 153 КАС України, ст. 382, 369 ЦК України, суд, - ПОСТАНОВИВ: позов задовольнити.
Визнати недійсним та скасувати розпорядження Київської міської державної адміністрації від 05.11.2002 р. № 2009 "Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу в управління АК "Київенеро" вбудованих об'єктів теплопостачання з обладнанням" в частині, що стосується прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу в управління АК "Київенерго" дахової котельні по вул. Боткіна, 4 із змінами , внесеними розпорядженням КМДА від 19.06.2003 р. №1091.
Зобов'язати Київську міську державну адміністрацію повернути дахову котельню по вул. Боткіна, 4 в м. Києві в управління балансоутримувача будинку - Комунальному підприємству по утриманню житлового господарства Солом'янського району м. Києва.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м Києва через районний суд.
При цьому заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складання повного тексту постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя: О.В. Білошкап


Создан 21 июн 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником