gro-za.io.ua :: Гостевая книга

 

Ваши сообщения автор сайта не принимает.
Всего 11768 сообщенийСтраницы: [0+] [10+] [20+] [30+] [40+] [50+] [60+] [70+] [80+] [90+] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [110+] [120+] [130+]

 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-17 00:02:52 
ТРИВОЖНА ЗВІСТКА !
Куля Віктор Іванович, вул. Боткіна, 4, кв. 18, м. Київ, 03055
"ГРО-ЗА" – ГРОмадський правоЗАхисник тел.: 457-40-72, 050-448-1-844 gro-za.io.ua /> Начальнику Служби Внутрішньої Безпеки Міністерства внутрішніх справ України
вул. Богомольця, 10, м. Київ, факс : 254-74-75
16 вересня 2008 р.
Як громадський правозахисник, звертаюся до Вас з проханням перевірити правомірність дій працівників дільничної інспекції міліції Печерського РУГУ МВС України у м. Києві, опорний пункт якої знаходиться за адресою вул. Кіквідзе, 4.
Приблизно о 16:00 год. сьогодні до мене звернулися по телефону подружжя Захарченків – Геннадій Олександрович та Наталя Олексіївна з проханням захистити їх від свавілля працівників міліції, які служать в опорному пункті ДІМ Мельника Олександра Леонідовича за адресою вул. Кіквідзе, 4, тел. 285-45-05, 8-063-388-94-50.
Зі слів Захарченків мені стало відомо, що одного з подружжя, а саме Наталю Олексіївну, по її квартирному телефону 286-18-20 запросив ДІМ Мельник О.Л. для дачі пояснень стосовно скарги на громадянку Корецьку Наталію Іллівну. Між сім’єю Захарченків та їхньою сусідкою Корецькою Н.І. склалися неприязні стосунки у зв’язку з використанням останньою двох її квартир у будинку по вул. Кіквідзе, 2/34 для незаконної підприємницької діяльності. З цього приводу Захарченки неодноразово зверталися до райвідділу міліції зі скаргами на Корецьку Н.І., які перевіряв ДІМ Мельник О.Л. По кожній з таких скарг ДІМ відмовляв у порушенні кримінальної справи, що викликало невдоволення скаржників. Тоді вони зверталися до вищестоящого керівництва міліції зі скаргами на ДІМ. Останній, очевидно, руками своїх товаришів по службі вирішив помститися скаржникам оригінальним способом, а саме, після розмови з Наталією Олексіївною у присутності Геннадія Олександровича він відпустив їх обох додому, але потім на вулиці до них підійшли двоє невідомих чоловіків у цивільному одягу, які почали силоміць затягувати Геннадія Олександровича у приміщення опорного пункту.
Ці двоє в цивільному не представилися, не пред’явили службові посвідчення, застосували грубу фізичну силу, нанесли своїй жертві тілесні ушкодження і порвали одяг. Цей інцидент Наталія Олексіївна зафіксувала цифровою фотокамерою, виконавши близько 8 знімків. Крім того, вона записала номери телефонів випадкових свідків. Далі вона повернулася в опорний пункт і залишила у чергового письмову скаргу. До чоловіка її не допустили, ДІМ пояснив, що його затримали до ранку наступного дня, після чого він буде доставлений в суд для вирішення питання про адміністративне покарання за злісну непокору працівникам міліції.
Будучи добре обізнаним з суперечками, що точилися між Захарченками та Корецькою Н.І., можу охарактеризувати подружжя, як порядних людей, які відстоювали свої права законними методами, скаржилися на неправомірні дії Корецької Н.І. та бездіяльність міліції до різних інстанцій. На даний час у Печерському районному суді розглядаються декілька позовів Захарченків до Корецької з вимогами заборонити використання квартир останньої не за призначенням, відшкодувати матеріальну та моральну шкоду. Розглянутий також і задоволений позов Печерської РДА до Корецької Н.І. з приводу незаконного перепланування квартир під офіс. Мені доводилося надавати правову допомогу та захищати інтереси Захарченків у зазначених судових справах у якості їх представника.
Очевидно, Корецька Н.І., користуючись своїми корупційними зв’язками, простимулювала працівників міліції на зазначені протиправні дії проти Захарченка Г.О.
На підставі викладеного прошу негайно провести службове розслідування та звільнити Захарченка Г.О. з незаконного затримання з застосуванням фізичної сили та без санкції суду.
Заявник В.І. Куля
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-17 09:17:3212 лет назад
 Верховний Суд щодо злісної непокори працівникам міліції - uazakon.com/document/spart69/inx69336.htm
2 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-17 09:26:0012 лет назад
 Типові форми звернень та скарг - www.infokor.org/tipovi_formi_zvernen_ta_skarg-4.htm
3 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-17 09:46:4912 лет назад
 Міліція затримала двох людей за фотографування: www.4post.com.ua/criminal/99095.html
4 GRO-ZA - Київ - Ukraine2008-09-17 21:00:1212 лет назад
 Сьогодні Захарченка Г.О. у суді Печерського району м. Києва звільнили з-під варти перед початком судового засідання у присутності дружини та кореспондента газети "Вечірні Вісті" Кривенка Олександра Григоровича. Справу повернули в міліцію для додаткового дослідження. Виявляється, протокол затримання не був пред'явлений Захарченку Г.О. і не був ним підписаний. Крім того, не були надані докази про обставини затримання. Тепер міліція знову буде щось з'ясовувати і, очевидно, мстити далі, поки не втрутиться СВБ. А поки-що дільничного не допустили в зал, він чекав, поки суддя вийде з залу, потім зайшов і передав вилучені речі, у тому числі гроші і розбитий мобільний телефон. Підписати акт про повернення знівеченого телефону відмовився. Після цього Захарченко Г.О. самостійно пройшов медичне обстеження, зафіксований кров'яний тиск 160/120, підвищена температура. Довідку пообіцяли видати упродовж 6 днів. Далі Г.О. попрямував до райвідділу міліцію та зареєстрував скаргу щодо зіпсування телефону. Ця інформація мною отримана від дружини. Де на даний час знаходиться Захарченко Г.О. - невідомо, додому ще не повернувся. Дружина обіцяла мені повідомити, як тільки повернеться. Очевидно, справа уже набрала наголосу і наробила шуму в міліцейських колах. Про подальші події - завтра.
5 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-18 19:22:5212 лет назад
 Продовження епопеї. Виявляється, Геннадій Олександрович вчора затримався десь до пізного вечора, але сьогодні вранці вийшов на зв'язок. Справі кепські, бо "заробив" за сприяння ментів гостре запалення легенів. У такому тяжкому стані його тримали під вартою майже добу. Тричі доставляли в суд, і тільки втретє його справа була розглянута. Як саме - див. попереднє повідомлення. Фіксування судового розгляду справи технічними засобами чомусь не велося. У зв'язку з погіршенням стану здоров'я Г.О. він вже не міг нормально розмовляти, я йому запропонував негайно отримати направлення на лікування у стаціонарі, бо героїзм тут ні до чого. Він погодився, і дай Боже, щоб його вилікували без ускладнень, оскільки запалення легенів - дуже підступна хвороба. А потім будемо боротися разом з оборотнями в погонах та без погонів. Велика подяка у зв'язку з цими подіями керівнику Антикорупційної акції газети "Вечірні Вісті" Віктору Володимировичу Діденку за неоціненну підтримку - направив до суду журналіста Кривенка Олександра Григоровича, який був присутнім у залі судового засідання, здійснив звукозапис на диктофон і є незаангажованим свідком на відміну від завербованих міліцією "понятих". В цей час, я виконував функції центру по зв'язку з усіма особами, причетними до справи. Завтра маю отримати звуковий файл, а також матеріали міліцейської справи, шитої білими нитками. Все буде оприлюднене на цьому та інших сайтах. На жаль, як мені повідомив Г.О., фотознімки, виконані дружиною, виявилися нечіткими, бо менти і її зачепили, збили з ніг, вибили з рук фотоапарат, який впав на асфальт і зазнав пошкоджень. Проте на кількох знімках можна впізнати самого Г.О. та нападників на нього. Сама Наталія Олексіївна також була травмована, не тільки морально, але й фізично. Сьогодні звернулася до лікарняної установи для фіксації тілесних ушкоджень.
І це та міліція, яка, за словами Юрія Луценка, з народом? Здається, Юрій Віталійович набрався зарозумілості і недоступності, а його підлеглі стали ще більш жорстокими по відношенню до мирного населення, ніж за часів Цушка. Служба Внутрішньої Безпеки поки-що на моє звернення ніяк не відреагувала. Про неї мій висновок також невтішний. Черговий по м. Києву взагалі відмовився прийняти повідомлення по телефону, пропонував приїхати особисто на Володимирську, 15. Добре, що хоч на автовідповідач я трохи раніше надиктував своє звернення, а також передав його факсу. Наступного дня черговий по телефону 256-17-75 підтвердив отримання факсу, який передали на розгляд керівництву. Буде розглядати, очевидно, протягом місяця, замість негайного втручання і попередження злочину підлеглих. Про подальші події - завтра.
6 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-20 23:05:1312 лет назад
 Подивіться, яка сволота працює В ГПУ - www.pravda.com.ua/ru/news/2008/9/19/81247.htm
7 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-23 22:07:3712 лет назад
 Розшифровка фонограми судового засідання у цій справі: io.ua/s34131
8 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-23 22:34:5412 лет назад
 Як поводитися при затримання міліцією: - forum.domivka.net/showthread.php?t=6263
 
 Ірина - Рівне - Ukraine2008-09-16 12:55:49 
Шановний Вікторе Івановичу!
Підкажіть будь-ласка, як правильно скласти скаргу на постанову ДВС про арешт майна (у виправній колонії)
1 GRO-ZA - Київ - Ukraine2008-09-16 16:00:0312 лет назад
 Шановна Ірино! Правильно чи неправильно складена скарга - такого поняття в законодавстві не існує. Однак, як кожний процесуальний документ, скарга повинна відповідати певним загальноприйнятим нормам, які є самоочевидними. Наприклад, вона повинна бути написана грамотною мовою, тобто з дотримання правил граматики відповідної мови. Наприклад, її оформлення повинно відповідати вимогам до ділових документів, тобто, якщо це рукопис, то почерк повинен бути розбірливим, якщо роздруківка - то шрифт і оформлення не повинні створювати труднощі при вивченні і використанні цього документу. Зверніть увагу на нумерацію аркушів, на поля для підшивки, на естетичне розташування заголовків та тексту на аркуші, на абзаци, правила переносу, недопустимість вживання ненормативної лексики, образливих висловів тощо. Не слід зловживати жирним шрифтом, оскільки він асоціюється з підвищеним тоном в усному спілкуванні. Звісно, скарга повинна містити реквізити органу, до якого вона направляється, а також реквізити учасника виконавчого провадження, який звертається зі скаргою, реквізити виконавчого провадження, такі, як найменування відділу ДВС, П.І.Б. державного виконавця, дії якого оскаржуються, номер виконавчого провадження. Далі слід викласти мотиви та підстави, чому оскаржується виконавча дія, долучити документальні докази у підтвердження обставин, на які Ви посилаєтесь. В кінці слід коротко сформулювати (після слова "прошу"), яку саме ухвалу суду чи іншого органу, який розгляне скаргу, необхідно прийняти чи постановити. Скарга повинна містити підпис заявника і дату. Для початку Ви можете керуватися, наприклад, нормами ЗУ "Про звернення громадян" щодо змісту та оформлення скарги.
 
 Ольга та Л. П. - Київ - Ukraine2008-09-15 19:37:14 
Шановний Вікторе Івановичу!
Підкажіть, будь ласка:
1. Якщо між засіданнями сторона у справі подає через канцелярію по цій справі заяву або клопотання, то чи обов’язково ця заява (клопотання) автоматично приєднується до справи, чи це на розгляд суду?
У ЦПК знайшли тільки перелік конкретних письмових документів, які обов’язково приєднуються до справи. А саме: висновки експерта, відмова від позову, мирова угода тощо. Стосовно різноманітних поточних заяв і клопотань сторін нічого не сказано про те, чи мають вони приєднуватися до справи.
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-15 22:26:1312 лет назад
 Приєднуються, але їх подальший статус визначається ухвалою суду. Якісь документи можуть бути, або не можуть бути визнані, як докази, що інколи буває сумно. Інші, наприклад, клопотання, повинні бути розглянуті та задоволені, або ні. І т.д. Але усі вони будуть підшиті до справи. І це логічно, бо будь-яку ухвалу суду можна оскаржити або окремо, або після проголошення рішення у апеляції на це рішення. Залежно від предмету ухвали.
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-14 22:26:07 
Іван Плачков про розпродаж комунальних підприємств київською владою, про різницю в підходах до монопольних структур у нас і за кордоном, про соціальний захист населення від діяльності приватних структур, про Київраду - stolitsa.glavred.info/archive/2008/09/12/150438-6.html
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-14 09:47:46 
Матеріали псевдоконкурсу, проведеного Комунальним підприємством "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду " Солом'янської районної у м. Києві ради 28 березня 2008 року для закупівлі послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлових будинків, що знаходяться на балансі Дирекції (будуть поповнюватися). - io.ua/s33498
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-14 18:14:5412 лет назад
 

800 x 501, 87 кБ
ОГОЛОШУЮ КОНКУРС на тему: "Чи визнає суд той конкурс недійсним?" Позовна заява викладена тут - io.ua/s33511
2 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-14 21:52:2312 лет назад
 Моя думка - повинен. А Ваша думка?
Слід зауважити, що на прикладі цього конкурсу розкривається вся гнилість неформальних, а значить протиправних відносин у житлово-комунальній сфері міста. Насправді, ніякі конкурси для процвітання чиновників не потрібні. Але потрібна імітація діяльності. Інакше важко довести свою необхідність у тому чи іншому керівному кріслі. Зарплата працівників комунальних підприємств у даній сфері абсолютно не залежить від кількості і якості наданих ними послуг, як і від рівня оплати цих послуг населенням. Останній служить скоріше індикатором видимого благополуччя, аніж джерелом оплати праці. Економіка підприємств ЖКГ тримається на трьох китах: 1) дотації з міського бюджету; 2) виручка (з "відкатами") від оренди приміщень, часто незаконної; 3) тіньових доходів працівників робітничих професій, які на основній роботі практично не зайняті (крім аварійних ситувацій), а заробляють на стороні, після чого діляться доходами зі своїми начальниками, а ті в свою чергу з вищестоящими, і так далі по ланцюжку, який обривається в кабінетах міської влади. Про це всі знають, але ніхто, включаючи Черновецького, не визнає. Така собі кругова порука. Як і корупція. Правда, з корупцією борються, принаймі на словах. А з тіньовим бізнесом у ЖКГ навіть на словах не борються.
3 Ольга та Л. П. - Київ - Ukraine2008-09-15 21:40:3712 лет назад
 Вікторе Івановичу, позов настільки простий, ясний і переконливий, що його просто не можливо не визнати! А головне, що КМДА і РДА НЕ МАЛИ ПРАВА проводити реорганізацію комунальних структур за умов практичної відсутності підприємств, які дійсно могли б конкурувати між собою, і без законно затверджених тарифів і структури послуг. Тому ми вважаємо, що цей Ваш позов є вагомим підкріпленням та обґрунтуванням позовних вимог Вашого позову до РДА стосовно квітневої реорганізації КП.
Поки що єдиною видимою діяльністю, яка активно розпочалася в результаті цієї реорганізації, є вибивання боргів з населення із залякуванням — через постійні оголошення та особисті повідомлення боржникам — завідомо протиправними діями, як то відключення води, відмова в обслуговуванні, а також психологічним тиском на кшталт перспективи арештів на квартири і таке інше. А є ще невидимий населенню результат цієї реорганізації: нові районні КП — Дирекції — прийняли на баланс зруйновані, занедбані будинки «як є». Згідно закону Дирекції будуть здійснювати поточне обслуговування цих будинків, а це означає, що всі ці руйнування вже не будуть виправлятися до капремонтів, бо обсяги руйнувань перевищують обсяги, визначені законом для поточних ремонтів. Оскільки Дирекції не є правонаступниками старих КП УЖГ, вони не відповідають за руйнування, які виникли з причини неналежного виконання своїх обов’язків старими КП. Старі КП зобов’язані були їх виправляти — чи добровільно , чи через тиск мешканців на місцеві адміністрації, чи по суду. А тепер залишився тільки судовий шлях, і то доки старі КП існують, бо позиватися треба саме до них. Риторичне питання: скільки буде таких позовів? Тобто, скільки грошей за незроблені поточні ремонти та не відшкодовані людям матеріальні збитки з вини КП УЖГ зникне назавжди з моменту ліквідації цих старих КП? Добре хоч, що згідно закону стягувати матеріальну шкоду можна протягом 10 років. Тобто час іще є. Але охочим треба квапитись.
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-13 19:16:05 
Звернення до мешканців будинку за адресою вул. Герцена, 17-25 у м. Києві: Хочете жити у комфорті? Борітеся з ТСББ "КОМФОРТ": io.ua/s33492
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-13 18:38:52 
Для Черновецького вилучили 12 картин з музею: podrobnosti.com.ua/criminal/abuseofpower/2008/09/12/554166.html
 
 Влад - Київ - Ukraine2008-09-12 17:50:05 
Шановний Вікторе Івановичу! Де я можу знайти розпорядження КМДА від 26.12.2002 р. № 2630?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-12 19:40:5712 лет назад
 Розпорядження КМДА № 2306 (не 2630 !) опубліковане тут: www.gioc-kmda.kiev.ua/zakon.php?z=KMDA2306.htm
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-11 19:31:09 
Зрозуміло. Тоді, останнє на сьогодні питання. щоб закрити тему.
Члени ЖБК,власники квартир згідно статуту,постанови 560 та укладених договорів зобов"язані сплачувати надані послуги за утримання будинку і прибудинкової території, в тому числі і примішень, що знаходяться в спільній сумісній власності. Але, якщо від використання загального майна (оренда примішень, встановлення антен,серверів інтернет та ін.) кооператив отримує додаткові грошові надходження , то чи вправі я, як співвласник, вимагати виділення моєї частки з цих надходжень та зарахування її, як плату за утримання будинку? Щиро дякую.
1 GRO-ZA - Київ - Ukraine2008-09-11 21:04:1212 лет назад
 Якщо говорити про право користування спільним майном, то тут варто згадати ст. 369 ЦК України, а саме, розпоряджання ним здійснюється за згодою усіх співвласників. Застарілі норми, які передбачені статутом ЖБК і не узгоджені з ЦК України, не повинні застосовуватися. Суперечки навколо цього питання, як завжди, вирішуються у судовому порядку. По змісту права власності при встановленні договірних відносин між ЖБК та власником квартири - співвласником неподільного майна ці доходи повинні бути враховані в тарифі на утримання будинку.
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-11 16:41:48 
Тобто,при виході із кооперативу я втрачаю право (якого фактично і не мав) володіти, користуватитись і розпоряжатись належною мені часткою загального майна?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-11 17:24:0212 лет назад
 Ні, не так. По змісту ст. 382 ЦК України власники квартир є водночас співласниками неподільного майна будинку. Ви втратите право користування, якщо втратите право на квартиру, наприклад, продасте.
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-11 15:29:51 
А чи можливо зафіксувати це право на частку у свідоцтві провласність на квартиру?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-11 15:39:4712 лет назад
 На жаль, ні. Право спільної сумісної власності не засвідчується. Але якби вдалося виділити частку (через суд), тоді є перспектива отримати свідоцтво. Не думаю, що така перспектива дасть конкретний результат.
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-11 15:05:28 
Зрозуміло.Дякую за роз"ясненння.Тоді ще питання стосовно ЖБК. На даний час я маю лише правовстановчий документ - довідку за підписом голови правління ЖБК про сплату в повному обсязі пайових внесків за квартиру. Свідоцтво про право власності на квартиру поки-що не отримав. І ось чому. Кооперативу належать допоміжні приміщення на першому поверсі будику ( по проекту - ігрова кімната), а фактично повноцінна двокімнатна квартира. Одна з кімнат здається в оренду під магазин, інша використовується як офіс голови правління кооперативу. Вважаю, що дане примішення так само. як інші (кладові,підвал, технічний поверх) є спільною сумісною власністю членів кооперативу. Як на Вашу думку, при виході з кооперативу, я маю право виділ належної мені частки майна, що знаходиться у спільній власності членів кооперативу? Дякую.
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-11 15:10:4912 лет назад
 Безумовно, маєте. Підстава - ст. 382 ЦК України. А свідоцтво слід отримати незалежно ні від чого.
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-11 07:07:47 
Вікторе Івановичу! Правова сторона питання зрозуміла і не підлягає сумніву. Але, на жаль існує реальність. В нашому місті, переважна більшість споживачів мають, якщо не договори, то особові рахунки в теплопостачальній організації та сплачують кошти на її рахунок.
Балансоутримовачі (ОСББ, ЖБК) укаладають договір, переважно, при наявності загальнобудинкового приладу обліку. Так було і в нашому ЖБК. Але, вже 8 років, як лічильник зняли, а договір існує. Правління та голова ЖБК укладати Типовий договір, затверджений постановом КМУ від 21.07.2005 р. № 630 не збирается, а навіщо брати на себе якісь зобов'язання ? Переважна частина членів кооператива, користуються пільгами або отримують субсидії та претензій щодо кількісних та якісних показників послуги не висувають.Навіть, якщо я доведу невідповідність нарахованих коштів, фактично отриманій послузі, результатом буде те, що мене, як члена кооператива, рішенням загальних зборів зобов'яжуть їх сплатити в якійсь іншій формі ( наприклад: взнески на ремонт покрівлі). А претензію виробнику послуги ніхно виставляти не буде. Тому, вважаю, що укладання договору безпосередньо з виробником послуги, відкриває можливість в правовому полі захищити права споживача. І, нарешті, однією і загальних засад цівільного законодавства є СВОБОДА ДОГОВОРУ (п.3) ч.1 ст.3 ЦК ).
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-11 14:33:0212 лет назад
 Так, свобода договору існує, але виключно у межах, визначених законодавством. Наприклад, Типові договори на надання житлово-комунальних послуг, затверджені Кабміном, є обов'язковими для учасників прововідносин у цій сфері. Крім того, ГПК України передбвчає процедуру укладання договору між юридичними особами постановою суд. Тому свобода не є підставою вимагати вчинити те, що не передбачено законодавством. Якщо виробник на законних підставах відмовляється укладати запропонований Вами договір, то суд не допоможе. Від цієї ідеї слід відмовитися. А щодо відносин з ЖБК - Вас ніхто не примушує залишатися членом кооперативу, якщо це невигідно. Аби квартира була приватизована, а далі - для чого Вам ЖБК? Укладете з ним, як з балансоутримувачем, Типові договори на підставі ст. 29 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", і Ваші правовідносини будуть врегульовані, а права захищені.
 
 Євген - Київ - Ukraine2008-09-10 23:34:31 
Шановний Вікторе Івановичу, чи реально відключити водопостачання та водовідведення у п’ятиповерхових Хрущівках? Дане питання викликло у зв’язку із систематичними погрозами ЖЕКу відключити водопостачання та водовідведення за несплату боргів за ком.послуги з залученням організації "Темо-буд-монтаж".
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-11 14:23:2212 лет назад
 Це питання багато разів обговорювалося у ЗМІ. Жодного реально підвердженого випадку відключення від водопостачання та водовідведення окремо взятої квартири не було оприлюднено. Погрози були. Насправді, така діяльність є незаконною, суперечить ЗУ "Про житлово-комунальні послуги", а також ст. 382 ЦК України. Крім того, технічно це практично неможливо.
 
 Влад - Київ - Ukraine2008-09-10 18:12:32 
Шановний Вікторе Івановичу! Я тільки що був у канцелярії суду і дізнався, що позивач ТОВ"ЖЕК-108" не виконав ухвали суду, а саме; не надав копію договору з УЖЕГ , тобто не підтвердив своїх повноважень щодо стягнення з нас коштів за компослуги. Що тут зробити? написати скаргу? Що можете порадити?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 21:09:0712 лет назад
 По-перше, він ще до наступного засідання може подати цю копію, якщо оригінал існує в природі. По-друге, докази можна забезпечити іншим шляхом, подавши заяву про забезпечення доказів.
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 15:45:33 
Олесь Доній: Ющенко повинен запросити Юлію Тимошенко на вечерю: newsukraine.com.ua/news/123176/
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 21:34:5112 лет назад
 Згадали про Кучму: www.telekritika.ua/media-continent/authorcolumn/minko/2008-09-10/40495
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 15:36:17 
comp.topshops.com.ua/info.php?p_id=23527&model=canon+canoscan+lide25 - хто може запропонувати мені такий сканер? Недорого. КПІ-Сервіс пообіцяв продати, як тільки з'явиться на складі. Я вирішив, що замість поневіряння у судах при спробі скопіювати матеріали справи, краще мати усе власне забезпечення під рукою. Ноутбук плюс сканер. Цифрова фотокамера, на жаль, дає неякісні зображення документів. А цей сканер дозволяє отримати файл без додаткової обробки в PDF-форматі. І не потребує додаткового джерела електроживлення. Все через USB. От тільки сумніваюся, чи не буде він сканувати занадто повільно.
 
 Влад - Київ - Ukraine2008-09-10 12:03:45 
Шановний Вікторе Івановичу! Я вже писав і розмовляв з Вами за наш ТОВ "ЖЕК-108", який відмовляється надати та підписати договори про компослуги та утримання будинку зі мною на підставі Типових договорів. В той же час він вимагає підписати кабальний незаконний договір, якщо мешканець звертається за довідками для приватизації квартири. також цей ТОВ покупає теплову енергію у Київенерго згідно показань теплолічильника, а продає мешканцям за квадратні метри, тобто набагато дорожче. Ніякі перерахункі за опалення він не робить. Я думаю діяти за Вашою порадою і подати декілька позовів. В першу чергу позов про перерахунок за опалення. Але, як як підрахувати скільки ми переплатили? Потім ще такий момент. На сходах відсутні батареї, які там були спочатку, а температура інших завжди була дуже нізькою. В квартирах також недостатня. наші 3 ліфти рідко працюють - теж економія для ТОВ. Цей ТОВ називає себе управителем і згідно розпорядження КМДА №1261 від 02.08.1999р. (яке скасоване судом!) не зобовязаний підписувати договори з мешканцями. Він погрожував відключити нам воду у листі, а тепер подав в суд. В законі про захист прав споживачів щось говориться про відповідальність за такі агресивні незаконні дії. В Законі про житлово комунальні послуги зазначено, що тільки балансоутримувач може звертатися до суду за несплату комунальних послуг, а управитель може тільки вимагати підписання та виконання договорів. Що Ви думаєте з цьго приводу?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 14:10:1312 лет назад
 Думаю про наступне. Права і обов'язки управителя визначені у ст. 25 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги". Зокрема він має право укладати договори зі споживачами в порядку, встановленому законом. Крім того, якщо ТОВ називає себе управителем, то повинен бути власник або балансоутримувач. До останнього Ви також вправі скерувати усі свої претензії. Щодо перерахунків за ЦО - витребуйте у виконавця послуг (балансоутримувача, управителя, а також у СВП "Енергозбут Київенерго") щорічні акти звірки нарахувань за ЦО та тристоронні акти - за ГВП, затверджені розпорядженням КМДА від 26.12.2002 р. № 2630, та помісячні облікові картки (табуляграми) Київенерго. Ви отримаєте всю інформацію для проведення перерахунків згідно з Методикою, затвердженою зазначеним розпорядженням. А далі - позов до суду про повернення зайво нарахованих (сплачених) коштів. Управитель також має право звертатися до суду на підставі п. 6 частини 1 ст. 25 того ж Закону. Щодо різниці між вартістю теплової енергії на будинок в цілому та сумою коштів, стягнутих з мешканців за нормами споживання, ось ця різниця якраз врахована Методикою, затвердженою розпорядженням № 2306. Аби тільки її хтось добровільно дотримувався. Тому й доводиться вдаватися до примусового здійснення перерахунків за рішенням суду. Щодо агресивної підприємницької діяльності, пов'язаної з порушенням прав споживачів, то суд зобов'язаний при розгляді відповідного позову споживача вирішити також питання про стягнення моральної шкоди, яка може навіть перевищувати у декілька разів матеріальні збитки. Тому Ваше щастя в Ваших руках. Бажаю успіху!
 
 Олександр - Сміла - Ukraine2008-09-09 21:36:54 
Добрий вечір Вікторе Івановичу! Знову Вас турбую зі Сміли.
На протязі літа не хотілось займатись ЖКГ справами, але нікуди від них не втечеш. Тим більше, що місцева влада за цей час встигла вкотре підняти тарифи на послуги теплопостачання і не тільки.
Аналізуючи ситуацію, та враховуючи Ваші рекомендації я прийшов до висновку, що краще за все встановити теплолічильник у власній квартирі.
Звернувся по цьому питання до теплопостачальної організації із заявою, в якій просив надати технічні умови на встановлення лічильника спожитої теплової енергії та укласти індивідуальний договір про надання послуг з теплопостачання. Отримав, як завжди, відписку :
- встановлення квартирного лічильника не передбачено проектом вашого будинку;
- індивідуальний договір з вами не буде укладатись, оскільки є договір з кооперативом на весь будинок.
Стосовно лічильника - буду діяти відповідно до Ваших рекомендацій на форумі. А от із договором. на мій погляд, не так все просто.
Зрозуміло, що після відмови теплопостачальної організації укласти індивідуальний договір на основі Типового, передбаченого Постановою КМ № 630, потрібно звертатись до суду. Але, мене турбує ст. 29. ЗУ «Про ЖКП» Особливості укладання договорів у багатоквартирному будинку :
« 1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у
багатоквартирному будинку укладається між власником квартири,
орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або
уповноваженою ним особою.»
На мій погляд, це та шпаринка, куди обов'язково пролізе наше «правосуддя» мотивуючи відмову в задоволенні позову про укладання договору виробником послуги.
Чи виникало таке питання у Ваших справах? Буду щиро вдячний, якщо Ви поділитесь досвідом його вирішення.
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-10 14:31:4512 лет назад
 Теплопостачальна організація не зобов'язана і навіть невправі укладати договір з фізичною особою. Це заборонено ЗУ "Про теплопостачання", звертатися до суду немає підстав. Ви та Ваш балансоутримувач мають обов'язок укласти Типові договори, затверджені постановами КМУ від 21.07.2005 р. № 630 та від 12.07.2005 р. № 560. Цими договорами та Правилами і Порядком, затвенрдженими постановами, врегульовані усі питання, що стосуються обліку споживання теплової енергії для потеб ЦО. Ніякі технічні умови Вам також не потрібні. Єдине, що необхідне, укласти договір зі спеціалізованою організацією, яка має відповідну ліцензію, на встановлення квартирного теплолічильника та введення його в експлуатацію.
Ще раз повторюсь - вимагати від виробника (теплопостачальної організації) те, що не передбачено (навіть заборонено) законодавством, Ви невправі. Я ніколи так не діяв. Для цього є балансоутримувач, або визначена ним юридична особа (на підставі договору про надання послуг, або договору доручення, чи управління, або довіреності). Єдине, чого слід побоюватися, це відсутність судової практики з цих питань у Вашому місті. То значить випаде доля стати першопрохідцем. Бажаю успіху!
 
 GRO-ZA - Київ - Ukraine2008-09-09 16:06:47 
Представник Горбаля погрожує журналістам - www.mignews.com.ua/categ408/articles/317820.html за цю публікацію - mignews.com.ua/categ408/articles/317785.html
 
 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-09 10:34:40 
Генппрокуратура не стала переслідувати Юлію Тимошенко - www.mignews.com.ua/articles/317936.html
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-08 20:48:06 
Уважаемый Виктор Иванович спасибо за разъяснения я тоже так думал ,но знаете береженого Бог бережет ведь квартира это практически все . что у нас есть .
 
 Влад - Київ - Ukraine2008-09-08 14:03:48 
Шановний Вікторе Івановичу! Суддя залишив мій позов про захист прав споживача на укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг на підставі недостатності доказів та несплати витрат з інформ-техзабезпечення! Позов є копією Вашого.Суддя дав строк до 10 вересня. думаю ще додати докази та та заявити про забезпеченння доказів, а також сплатити за інформтехзабезпечення. Що можете порадити? Буду радий почути Вашу пораду!
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-08 15:35:1612 лет назад
 Витрати на ІТЗ слід сплатити, вони не підпадають під поняття "державне мито", від сплати якого споживачі звільняються. Стосовно доказів - Вам слід додати письмову відмову балансоутримувача або виконавця послуг від укладання договорів, або доказ про залишення Вашої оферти (пропозиції) без відповіді понад 30 днів. Далі пишете заяву до суду про усунення недоліків і подаєте позов у новій редакції - з додатками, яких не було. Крім того, варто додати Вашу редакцію договорів, які Ви запропонували укласти. Не забудьте про обов'язкові додатки 2 і 3 до Типового договору відповідно до постанови КМУ № 560, а також про тарифи. Легітимними на даний час є лише тарифи, які діяли до 1 грудня 2006 р.
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-08 10:10:29 
Уважаемый ,Виктор Иванович, и все форумчане ! Прошу разъяснить не будет ли претензий на квартиру со стороны ЖСК при выходе члена ЖСК по личному заявлению, интересуюсь потому ,что в Примерном уставе ЖСК Пост.№ 186 КМУ от 30.04.1985г.(и видимо уставе нашего ЖСК ) записано , что член ЖСК считаеться вышедшем из ЖСК в день подачи заявления о выходе из членов ЖСК и вышедшему члену ЖСК Выплачивается сумма паенакопления, паенакопление на мой взгляд и является стоимостью квартиры выплаченной по частям. Кто-то из форумчан проходил процедуру выхода из членов ЖСК?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-08 15:46:3912 лет назад
 Вікторе Андрійовичу, норма, на яку Ви посилаєтеся, Вас не стосується. Приватизована квартира є об'єктом права приватної власності, і ЖБК не має вже до неї ніякого відношення. От якби паєнагромадження не були сплачені повністю і не було оформлене свідоцтво на право власності - тоді інша справа. У такому випадку виходити зі складу ЖБК означає втратити квартиру, яка ще залишається у власності кооперативу. Інколи виникають складніші питання. Наприклад, дві сім'ї з неприватизованими квартирами, одна з яких належить ЖБК, проводять родинний обмін з оформленням необхідних документів. І тоді сім'я, що переселяється в квартиру ЖБК, повинна подати заяву про вступ до кооперетиву. А потім сплатити суму паєнагромаджень, і нарешті отримати свідоцтво на право власності. У однвй з судових справ, що розглядається з моєю участю, цей порядок не був дотриманий. І тепер ЖБК вимагає визнати свідоцтво на право власності недійсним. Додаткова обставина - на довідці про сплату паєнагромаджень підроблений підпис голови ЖБК. Як Вам це подобається?
 
 Алекс - Киев - Ukraine2008-09-07 17:10:56 
Доброго здоровья, Виктор Иванович!

Апеляционный суд полностью поддержал решение Соломенского райсуда по иску КП УЖХ о взыскании "боргу "к нам.
Я хочу писать дальше на апеляцию в Верховный суд, но наверное все-равно нужно оплатить иск КП УЖХ, верно?.
Дожидаться прихода исполнительной службы не хочется, поэтому прошу Вас подсказать, как правильно оформить оплату (нужно ли уведомлять истца, райсуд, апеляционный суд или кого еще?)
В ВСУ нужно подать апеляцию в течение 3-х месяцев? Сколько им платить за это?
Да, с решением Апеляционного суда я не ознакомлен, его еще не переслали в райсуд.
Заранее спасибо за ответы.
1 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-08 10:18:3512 лет назад
 Уважаемый,Алекс, извините что вмешиваюсь т.к. вопрос не ко мне ,но не из праздного любопытства интересуюсь :"по каким тарифам удовлетворен иск проив Вас старым действовавшим до 01.12. 2006 или новым по черновецкому?? Относительно оплаты по решению суда думаю торопиться не стоит Вам придет исполнительный лист не ранее чем через 2-3-недели где будет дан срок на добровольную оплатутогда и оплатите . Если будете обжаловать в ВСУ то заявите ходатайство о при остановлении исполнения решения до рассмотрения дела в ВСУ. Такое же заявление можете подать и судоисполнителю о рассрочке т.е. по частям либо отсрочке исполнения.
2 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-08 15:58:0312 лет назад
 Коментар Віктора Андрійовича цілком слушний. Від себе додам, що Ви, мабуть не повністю використали процесуальні способи захисту своїх прав і законних інтересів у суді першої інстанції, а тому й програли. А не повинні були б програвати. Радив би поборотися. І не чекаючи відкриття виконавчого провадження подати декілька позовів про повернення зайво або неправильно нарахованих коштів за окремі види послуг. Запевняю, що за ЦО з Вас взяли більше, ніж передбачено будь-яким тарифами, бо жодне КП УЖГ добровільно не проводило щорічні перерахунки всупереч розпорядженню КМДА від 26.12.2002 р. № 2306. Крім того, можливо й ГВП було неякісним. Можливо й поточний ремонт і обслуговування будинку і прибудинкової території не виконувалися.
А ще Ви маєте право у зв'язку з цим обставинами подати заяву про перегляд судового рішення, яке вже набрало чинності. Радив би застосувати усі перелічені варіанти захисту. І тоді до виконавчого провадження, можливо, ніколи не дійде.
3 Алекс - Ukraine2008-09-08 17:31:3512 лет назад
 Спасибо за ответы.
2 Виктор Андреевичу:
в иске 50% - по старым и 50% - по новым. Ни суд первой инстанции, ни апеляционный не захотели проверять правильность начисления долга. Основынм "документом" для них была писулька ДЕЖа с недействительной печатью.
2 gro-za : Вы правы на 100%, но судью что в первый раз, что во второй - просто беспредельщики...
4 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-08 21:49:4512 лет назад
 Ще раз порадив би - не впадайте у відчай. Судді бувають різні. Але життя на одній справі не закінчується. Розпочніть війну на декілька фронтів. Тільки тоді, згідно з теорією надійності, Ви зможете створити цілком надійну систему захисту своїх законних інтересів, користуючись не зовсім надійними елементами. Розпочніть з позову про повернення зайво нарахованих коштів за ЦО. Прецедентів на цьому сайті більше, ніж достатньо.
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-07 16:29:18 
Правильно читать инспектор не признался
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-07 16:28:09 
Уважаемый Виктор Иванович отключение производилось самым что ни есть варварским способом путем отгибания в тихую дверцы закрытого на замок электрощитка и обрезанием провода под счетчиком а подключение таким же способом скруткой обрезаных концов. Почему инспектро прямо и признался О том что отключало Киевенерго.Увас 09.09.08г.очередное заседание в шевченковском суде .Когда?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-08 16:21:4212 лет назад
 На жаль, судове засідання за моїм позовом до Черновецького Л.М. та інших, перенесене в черговий раз на 09.09.2008 року Шевченківським райсудом м. Києва, не відбудеться у зв'язку з закінченням повноважень судді Гуменюк А.І. Справа розписана судді Морозу І.М., який призначив нове попереднє судове засідання на 05 листопада 2008 р. Якщо маєте бажання, можемо поговорити увечері після 19-00 сьогодні чи завтра по телефону 457-40-72.
Хочу ще раз порадити Вам привести в порядок підключення лічильника. Скрутки не проходять. Викликайте монтерів Київенерго через районну МСД і усувайте пошкодження. А потім дверцята шафи слід надійно захистити металевою штабою з міцним замком. У нашій варварській державі інакше не можна.
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-06 23:06:34 
Уважаемый, Виктор Иванович. большое спасибо за пояснения Вы утвердили меня в моих намерениях. Хочу поделиться своим опытом тайных отключений электроененргии в моей квартире. Если помните мне отключали дважды и думаю не в последний раз. Я всякий раз подключался самостоятельно и писал жалобу в отд.Киевенерго по месту жительства о том ,что неизвестные постоянно обрезают провода видимо с целью украсть счетчик... один раз перед выборами мера по моему заявлению приходила инспектор и составил акт о том ,что электроенергия подключена и у меня на данный момент претензий нет . При этом дала неофициально понять, что эти отключения проводятся ими. за долги я стал потихоньку проплачивать за электроенергию по отдельным квитанциям полученным в районнном отделении Киевэнерго,но весь долг погащать не спешу т.к. считаю тарифы на электроенергию также завышеными. Известно ли Вам , что сейчас Киевенерго сильно прижал Антимонопольный комитет,за необоснованный начисления на по многочисленным жалобам киевлян -добросовестных плательщиков по принципу платишь не сомневаешься в правильности начислений - плати без рассуждений все ,что тебе впарит монополист. как говорится наголосовали сами себе на голову пенсионеры ибо как правило именно они становятся жертвами подобнгых начислений несуществующих долгов даже при надлежащей оплате.Может именно таким образом не доплачивая и не принимая от Киенвенерго уведомлений о долгах ( даже реальных) делать незаконными тихие отключения и заставить ненасытных монополистов устанавливать честные правила оплаты, размеров тарифов и т.п. Вы просили меня сообщить о том как будет развиваться ситуация с моими отключениями электричества, что я и делаю. Призываю всех киевлян изыскивать различные законные способы повседневного противодействия Партизанщина так партизанщина дело правое мы заставим их считаться с нами! На днях подал жалобу на имя премьер министра по поводу злоупотреблений и противозаконных начислений в ЖКХ в г.Киевеи призываю всех небезразличных завалить власти аналогичными жалобами, момент подходящий на носу выборы избиратель снова всем понадобится ....
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-07 15:11:2212 лет назад
 Шановний Вікторе Андрієвичу! Я повністю підтримую Вашу позицію. На щастя, ні у мене особисто, ні у моїх родичів чи знайомих не виникли ситуації з незаконним відключенням від електромережі чи нарахуванням неіснуючих боргів. Для уникнення у подальшому подібних ситуацій у Вас рекомедую: 1) сплачувати за послуги з електропостачання виключно на поточний рахунок "Київенерго", оскільки це передбачено одноіменним Законом України; 2) обладнати шафу, де встановлений електролічильник, надійним механічним замком, щоб унеможливити несанкціонований доступ до лічильника з боку різного роду перевіряючих.
Під час епопеї, яка ще не завершилася, у мене була зустріч з однією тітонькою, яка нібито повинна знімати показання електролічильників. Тітонька навіть пред'явила посвідчення, але у неї не було наряду. Я вирішив їй дозволити глянути на покази лічильника. Але до будь-яких інших дій без відповідних дозволів я б її не допустив, проте вона й не мала таких намірів. Пояснила, що у них трапилася якась помилка в програмному забезпеченні, внаслідок чого біля 20 відсотків киян виявилися "боржниками". Тепер, за її словами, "Київенерго" має намір відкликати безпідставні претензій щодо заборгованості.
Мене дивує, що у Вашому випадку дійшло до обрізання проводів. Спочатку повинні бути надіслані попередження про наявність боргу. Крім того, мені незрозуміло, як Вам вдавалося самостійно відновити електропостачання без доступу до клем електролічильника, які мають бути опломбованими. Адже проводи обрізають прямо на вході до лічильника, а щоб знову підключитися, необхідно зірвати пломбу. Чи може Ваш лічильник взагалі не опломбований? Тоді це прокол "Київенерго" з можливими неприємними наслідками для Вас.
Щодо обгрунтованості тарифів на електроенергію. Важко сказати, так це чи ні, оскільки тарифи затверджує НКРЕ, а не орган місцевого самоврядування. Можна оскаржити постанову НКРЕ в судовому порядку, але для цього потрібна достовірна інформація про собівартість виробництва та транспортування електроенергії до кінцевого споживача. Мене також дивує, що у розрахунку на одиницю енергії електропостачання нам обходиться в двічі-втричі дорожче, ніж теплопостачання. Чому б це так? Адже втрати теплової енергії в міських мережах досягають 30 відсотків і більше. Не думаю, що електромережі мають втрати такого ж порядку. Взагалі, питання потребує вивчення.
 
 виктор андреевич - киев - Ukraine2008-09-06 21:08:13 
Уважаемый , Виктор Иванович, прошу Вашего разъяснения в связи с тем .что ГИВЦ (видимо с подачи председателя правления нашего ЖСК )начал с июля месяца присылать жильцам квитанции по квартплате, где появилися новый вид начислений:КАПИТАЛЬНЫЙ РЕМОНТ - для моей 3-хкомнетной квартиры плата за август месяц " на кап. ремонт" составила 47грн. за июль -22грн, т.е.увеличивается. Также увеличились начисления на расходы ЖСК с июня 2007г. с 5грн. до 22-25грн.
Эти увеличения платежей протаскиваются на собраниях членов ЖСК-которым является моя жена .Разьясните пожалуйста каким образом законно обосновать отказ от таких начислений -возможно выйти из ЖСК? Либо укажите хотя- бы нормативно- правовые акты регулирующие данныу вопросы, особенно в части обязательности решений собраний членов ЖСК для жильцов того же дома,которые не являются членами ЖСК. Кваритира у меня давно приватизирована на имя жены дом построен в 1981г.
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-06 21:38:4712 лет назад
 Неврегульованість правовідносин між мешканцями багатоквартирних будинків та ЖБК чи ОСББ має своїм наслідком виникнення конфліктних ситуацій. У Вашому випадку доцільніше всього вийти з ЖБК, оскільки членство у ньому після приватизації квартири вже не дає суттєвих переваг. У такому випадку ЖБК буде змушене встановити з Вами договірні відносини, основою для яких є Типові договори на надання житлово-комунальних послуг (див. постанови КМУ № 560 та № 630). Стосовно накопичення коштів на капремонт - насправді це фікція. Ніяких капремонтів у найближчі десятиліття не буде здійснюватися, а зібрані кошти або проїдять, або вони знеціняться внаслідок інфляції. Капремонт пов'язаний з відселенням мешканців - а куди? Якщо вийдете з ЖБК і будете укладати договір на утримання будинку та прибудинкової території згідно з Типовим, затвердженим постановою КМУ від 12.07.2005 р. № 560, то виникне питання, яким чином ЖБК забезпечить оформлення обов'язкових додатків по п.п. 2 і 3 Типового договору, як ЖБК сформує тариф згідно з Порядком його формування, затвердженим цією постановою, чи отримає позитивний висновок Інспекції по цінах і чи затвердить цей тариф орган місцевого самоврядування, та ще й який саме. У м. Києві ці питання не знаходять законного вирішення. Отже, або домовитеся з ЖБК, або винесете спір на вирішення в судовому порядку. Слід зауважити, що в тарифі постановою № 560 не передбачена така складова, як відрахування на капітальний ремонт. Зате є така екзотика, як обслуговування вигрібних ям.
 
 Олег - Киев - Ukraine2008-09-05 18:25:42 
Дякую за Вашу оперативну і грунтовну відповідь на моє запитання (2008-09-04; 19:01:36). Мої намагання укласти типовий договір за діючим тарифом виходять з того, що у мене є всі підстави вважати, що коли КМДА затвердить тариф щодо будинку в якому я проживаю, то будуть просто виходити з цифр наданих моїм балансоутримувачем ( у мене ТОВ) без особливої перевірки дотримання Порядку передбаченого Постановою 560, що в свою чергу приведе до виникнення необґрунтовано завищеного тарифу. У зв’язку з чим хотів би знов скористатись вашою допомогою та запитати:
1. Чи має право ТОВ включати в тариф власний прибуток ?
2. Яка буде доля типового договору укладеного за рішенням суду з фіксованим тарифом, діючим на момент винесення рішення (на сьогодні), при затверджені КМДА іншого відмінного тарифу (більшого). Чи повинен буде ТОВ скасовувати такий типовий договір на підставі 652 ЦКУ (істотна зміна обставин) чи він буде недійсний з моменту затвердження КМДА нового тарифу?
1 gro-za - Київ - Ukraine2008-09-05 21:10:1112 лет назад
 Постановою КМУ від 12.07.2005 р. № 560 не передбачено у якості складової частини тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій враховувати прибуток виконавця послуг. З економічної точки зору це нонсенс, бо жодне господарське товариство не може існувати, як неприбуткова організація. Але з юридичної точки зору намагання включити прибуток у тариф буде суперечити Порядку, затвердженого цією постановою. Нестиковки на цьому не закінчуються. Оскільки житловий будинок є об'єктом спільної сумісної власності власників квартир, то ніхто, крім них самих, не зобов'язаний утримувати їх спільне майно. Але ж будинок потребує не тільки поточного, а ще й капітального ремонту. А звідки візьмуться кошти? На відміну від ОСББ, в будинках, де не створене об'єднання, механізм накопичення коштів на капремонт законодавчо не встановлений. Тобто можна розраховувати лише на перспективу, коли ОСББ буде створене. У такому випадку перший капремонт здійснює колишній власник будинку.
Відносно можливого рішення суду. На даний час відсутні законні підстави вважати затвердженим будь-який тариф, який суперечить згаданому вище Порядку. Як суд буде виходити з цієї колізії? Залежить від позиції судді. Скоріш за все суд стане на точку зору закону - зобов'яже укласти договір згідно з Типовим з обов'язковими додатками по п.п. 2 і 3. Так було принаймі у моїх випадках. Слід зазначити, що саме так я формулював позовні вимоги. Що стосується подальшої долі договорів при затвердженні нових тарифів - доведеться тоді укладати додаткові угоди, як невід'ємні частини договорів. Про це зазначено і в п. 4 Порядку. Що стосується різниці між тарифами та собівартістю послуг, то у разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво орган, що їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг. Це норма ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" (ст.31, частина 4). Яку, до речі, влада також ігнорує, як і постанову КМУ № 560, та навіть і судові рішення.
Отже, слід зважати на ту обставину, що в Україні ніхто норм права не дотримується, а затвердження економічно обґрунтованих тарифів може призвести до соціального вибуху, оскільки переважна більшість населення не побажає відмовитися від радянського менталітету, коли усе було безкоштовним, або дешевим і неякісним. Тому залишаться дотації, субвенції, різного роду програми типу "Мій двір, моє подвір'я" тощо. З поступовою деградацією житлово-комунальної сфери. Колись дійдемо до абсурду.Ваше сообщение

(jpg, gif, png) Для вставки фото с io.ua вписывайте URL адрес страницы с ним (https://io.ua/№№№№№№)
URL адреса автоматически преобразовываются в гиперссылки.
Ссылка на видео YouTube вида https://youtu.be/11-ти_значный_код_видео преобразовывается в плеер YouTube
Имя


Страницы: [0+] [10+] [20+] [30+] [40+] [50+] [60+] [70+] [80+] [90+] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [110+] [120+] [130+]